Film Klícka s Judem Lawem míří do českých kin

 

 

Film Klícka, který zakončil letošní ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, vstoupí 9. září do českých kin.

 

Sean Durkin se v dramatu plném hitchcockovské atmosféry zaměřil na dynamiku manželských vztahů. „V rámci rodiny bylo mou prioritu pravdivě zobrazit manželský vztah. Rory a Allison jsou složitý pár, hluboce zamilovaní a přitahovaní jeden k druhému, mají zdánlivě rovnocenné partnerství, které je pomalu odhalováno jako spoluvytvářený mýtus,“ říká režisér filmu Sean Durkin a dodává: „Období před ekonomických kolapsem, rozvíjející se globální trh a Londýn na vrcholu deregulace. Chtěl jsem vnitřně propojit oslavované hodnoty doby, jako je odvaha riskovat a ambicióznost, s problémy a konflikty uvnitř rodiny.“

 

Law a Coon hrají nejzajímavější postavy své kariéry

Kvality filmu ocenila řada filmových festivalů. S úspěchem byl uveden na filmovém festivalu v Sundance a na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary dokonce získal prestižní místo zakončovacího filmu. Podle magazínu Rolling Stone herecký výkon Juda Law a Carrie Coon patří mezi významné důvody proč film vidět. „Law a Coon se do tohoto filmu vrhli po hlavě. Jejich neskutečná proměna ožívá v Durkinových dokonalých obrazech,“ uvedl o hereckých výkonech filmový titul IndieWire. 

 

Jude Law je jedním z nejvyhledávanějších a nejoceňovanějších herců jak ve filmu, tak i v divadle. Mezi jeho poslední filmy patří Captain Marvel nebo adaptace knihy J.K. Rowlingové Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny, ve které se ujal oblíbené postavy Albuse Brumbála. Carrie Coon patří mezi nejzajímavější hollywoodské vycházející hvězdy. Upozornila na sebe v uznávaném filmu Davida Finchera Zmizelá. Čeští diváci ji mohli v nedávné době vidět ve filmu Vdovy Steva McQueena a v posledních dvou filmech ze série Avengers. 

 

KVIFF Distribution je společným distribučním labelem MFF Karlovy Vary, České televize a Aerofilms. 

 

Klícka | The Nest

USA  / 2020 / 107 minut / premiéra: 9. září 2021

 

žánr drama

režie, scénář Sean Durkin

kamera Matyas Erdely Jude Law, Carrie Coon, Oona Rooche, Adeel Akhtar

stránka filmu:  https://www.aerofilms.cz/klicka/

trailer: https://youtu.be/T6w53OE70ys 

 

 

synopse

S vidinou snadno nabytého bohatství v tepajícím Londýně konce 80. let 20. století opouští obchodník Rory (Jude Law) svůj pohodlný život v USA a přesouvá se s celou rodinu do pronajatého velkolepého sídla na anglickém venkově. Ačkoli má jeho žena Allison (Carrie Coon) svoje pochybnosti, udělá, co se od ní očekává, a následuje manžela do cizí země. Roryho životní sen – uskutečnit výnosný obchod a dostat se do nejvyšších pater společenského žebříčku – je na dosah a on je mu ochoten přinášet stále větší oběti na úkor celé rodiny i přátel. Věci se postupně vymykají kontrole a rodinná idyla začíná vrzat stejně jako prkna staletého domu.

 

 

Comments

comments

Vyhledat