#FilmDE. SPECIÁLNÍ PŘEHLÍDKA NĚMECKÝCH FILMŮ REAGUJE NA PANDEMII KORONAVIRU

 

 

24|11|2020 – #FilmDE představí od 10. do 12. prosince mimořádnou kolekci tří desítek německých filmů. Online přehlídka, která je letošní „náplastí“ za tradiční filmový festival Das Filmfest, zrušený kvůli pandemii koronaviru, nabídne mimo jiné českou premiéru filmu Christiana Petzolda Undine.

 

„Podzim patří tradičně německojazyčným filmům,“ komentuje programová ředitelka Goethe-Institutu Luisa Rath. „Letošní patnáctý ročník festivalu Das Filmfest, který se měl nově odehrávat i v pražském kině Edison, jsme bohužel museli s ohledem na aktuální koronavirovou situaci zrušit. Nechtěli jsme se ale smířit s tím, že bychom dlouho budovanou tradici německojazyčných filmových projekcí přerušili, a tak jsme s partnery vytvořili krátkou, jednorázovou, ale skutečně mimořádnou online přehlídku,“ dodává Luisa Rath.

 

#FilmDE zve na hrané i dokumentární filmy, komedie, dramata, kriminálky i lovestory, slavné režiséry i mimořádné herecké osobnosti. V exkluzivní premiéře uvede nejnovější snímek Christiana Petzolda Undine, interpretaci mýtu o vodní víle, která si z letošního Berlinale odnesla hned dvě ocenění. Divácký úspěch slibuje i snímek Láska mezi regály. Jde o romanci z místa, kde není vidět nebe – z tenat supermarketu, v němž se řidič vysokozdvižného vozíku Christian zamiluje do okouzlující Marion z oddělení sladkostí. V hlavní roli se stejně jako v Undine objeví Franz Rogowski, momentálně jeden z nejobsazovanějších německých herců.

 

V německém originále si budou moci fanoušci režiséra Bory Dağtekina (Fakjů pane učiteli, Turecky snadno a rychle) užít Téměř dokonalá tajemství, další premiérou je snímek Všechna moje láska Edwarda Bergena. Zatímco první zmíněný ukazuje, co se stane, když se páry a přátelé po pár sklenkách rozhodnou vzájemně sdílet své smsky a telefonní hovory, drama Všechna moje láska nahlíží hluboko do vztahu tří sourozenců, na které dopadá krize středního věku. V jedné z hlavních rolí se představí Lars Eidinger.

 

Všechny zmíněné snímky budou uvedeny ve virtuálním kině Edison Filmhub, a to v reálných časech. „Nadto uvedeme na VOD platformě Edisonline další více než dvě desítky filmů z německé produkce,“ komentuje ředitel Film Europe Ivan Hronec. „Mezi nimi například hororové drama Fatiha Akina U Zlaté rukavice, snímek Narušitel systému, který vypráví silný příběh problémové mladé dívky, film o vztahu mezi otcem a dcerou Toni Erdmann, nebo Trafikant, film inspirovaný bestsellerem Roberta Seethalera,“ dodává. 

 

Předprodej vstupenek začíná 1. prosince. Cena vstupenky na jeden den 100 Kč, všechny tři dny 250 Kč.

 

Filmová přehlídka #FilmDe | 10-12|12|2020 | Edisonfilmhub.cz a Edisonline.cz

 

goethe.de/cesko  

 

Comments

comments

Vyhledat