Tři lákadla pro otrlejší: FULL OF HELL, SICK OF IT ALL a HALOCENE

HALOCENE
HALOCENE

FULL OF HELL, SANGUISUGABOGG, JAD, VISCERA///
17. 11. 2022 – Praha, Underdogs’
FB event: https://fb.me/e/1IEgfHMW0
e-TICKET: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/516

FULL OF HELL je kapela, jejíž průsečík se nalézá někde mezi žánry grindcore, noise, hardcore, death metal a industriální hudba. Pod zvěrsky abominální hlukovou krustou, která zní zdánlivě neuspořádaně, se skrývá něco skálopevně děsivého a monumentálního. Pokud máte nějakého osobního démona, co vám po nocích způsobuje spánkovou paralýzu, tak s největší pravděpodobností má tato entita ve své Spotify knihovně právě tyto osobité extrémisty.

FULL OF HELL vznikli v roce 2009 ve státě Maryland v americké Pensylvánii. Za jejich kariéru vydali pět dlouhohrajících desek (pokud tedy pomineme fakt, že žádná z nich stopáží nepřekročila 30 minut), bezpočet dem, EP, singlů i splitek, např. s japonskými noise/grindery Merzbow nebo sludge metalisty The Bow. FULL OF HELL se v rámci svého vývoje (od punkových začátků po příklon k death metalu) stali příkladem umělce, který přes svůj nonkonformní sound dokáže oslovit množství posluchačů i mimo čistě undergroundovou a noisovou scénu a vábit do svých osidel ty, kteří v metalové muzice hledají nové náhledy. A to bude splňovat i doprovod FULL OF HELL na turné, neb i ten je správně pošahaný. SANGUISUGABOGG je název skrývající kombinaci latinského výrazu pro pijavici (tedy singuisguga) a bog, což je anglický slangový výraz pro ‚hajzl’. Přesně taková je i tvorba tohoto zvrhlého tělesa z amerického Ohia. Plodí muziku patřičně perverzní, nechutnou a čpící po řádně zemřelém, zakopaném  opět vykopaném death metalu 90. let. Na startu to budou JAD, pravá varšavská punková mlátička, jejíž tvorba smrdí krchovem, a VISCERA///, kteří přivezou psychedelický post-metal ze severu Itálie.

Vstupenky dále v sítich Ticketmaster a GoOut.

HALOCENE, HALFLIVES
19. 11. 2022 – Praha, Futurum
FB event: https://fb.me/e/1h4eaDbht
e-TICKET: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/489

Alternativní elektro rock/popová senzace HALOCENE z Arizony zavítá do pražského klubu Futurum!

Alternative elektro rock pop punk? Tenhle pokus o zařazení hudby arizonských HALOCENE nám vyznívá fakt šíleně. Ale ať hledáme slova jakákoli, pokaždé se dostáváme do slepé uličky. Nesmírně činná kapela na sítích, kde má miliony a miliony poslechů a zhlédnutí, sice trochu vyznívá jako produkt producentů, ale pravdou je, že kapela vzniknuvší už v roce 2008 si dělá vše sama a v otlučené dodávce procestovala Ameriku od pobřeží k pobřeží.

Jejich kariéru nastartoval YouTube. Tam získali obrovské množství příznivců díky svým coververzím („Numb”, „Chop Suey”, „Bohemian Rhapsody” ad.), ale už dávno našli svůj vlastní hlas a vyjádření, které do jejich diskografie přineslo už čtvrtou desku. Na nich je zaznamenán nečekaný, ale fakt chytlavý moderní mix, kde se mísí všelijaké směry od elektro rocku, punku po mainstream pop, takže se dají zmínit interpreti jako BMtH, Eskymo Callboy, Daft Punk, 30 Seconds to Mars, Blink 182, Fall Out Boy a z českých např. pražští chameleoni John Wolfhooker.

HALOCENE tvoří tři oddaní členové: famózní bubeník Joe Polizzi a manželský pár Addie Nicole Amick (zpěv) a Bradley Amick (kytara/zpěv/produkce), kteří se, jak už jsme zmínili výše, v HALOCENE starají kompletně o všechno – o hudbu, videa, vizualizace, propagaci, merchandise i sociální média. A v listopadu se svým návykovým mixem postarají o vás.

Před Halocene vystoupí alternativní pop-rockeři HALFLIVES vedení zpěvačkou Lindou Battilani.

Předprodej dále v sítích Ticketmaster a GoOut .

SICK OF IT ALL, DEVIL IN ME, SVETLANAS, ETERNAL STRUGGLE
19. 11. 2022 – Praha, Palác Akropolis
FB event: https://fb.me/e/3J3k62aQ6
e-TICKET: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/520

SICK OF IT ALL jsou nehynoucí legenda. Legenda, která nepolevuje, legenda, která zbytku scény furt ukazuje záda. Hardcore-punková čtyřka okolo bráchů Kollerových to hrne od r. 1986 bez zásadních změn nehledě na to, co ve světě běží, aniž by to na výkonech kvartetu z New Yorku bylo znát. Poctivost, čistota. SICK OF IT ALL žijí podle standardů své vnitrní vize, a to není samozřejmost, je to součást jejich DNA. I proto se u nich za 36 let vyměnili jen dva členové.

Ten neuhašený dračí oheň (klidně ho nazvěme zdravou nasraností), co SICK OF IT ALL žene vpřed, rozdmýchává frustrace. „Na rozdíl od kapel, které zpívají, jak celou noc paří, stárnutí s naším poselstvím funguje dobře. Svět má tolik hrozných aspektů, které pro nás jsou rok od roku zřejmější a které jsme předtím neviděli nebo nechápali. Tohle denně naši frustraci podněcuje. Žijeme už dost dlouho na to, abychom ten Matrix prohlédli, a díky bohu, že máme tuhle kapelu, že to můžeme vše ventilovat,“ říká bubeník Armand Majidi.

Poslední, již dvanáctá deska „Wake the Sleeping Dragon!“ to potvrzuje. Energie, kterou ve svém věku do svých úderných riffů a rytmů dávají, je neuvěřitelná i ve čtvrté dekádě jejich kariéry. Jejich hardcoru se prostě dá vždy bezvýhradně věřit. Přesto hledí do budoucnosti a do svého charakteristického, tradice držícího zvuku vpustili silnější melodie a hymničnost.

SICK OF IT ALL od svého vzniku mnohokrát procestovali svět, hráli před statisíci diváků a přesto v sobě pokaždé naleznou dost bouřlivosti, aby jejich deska byla opět událostí. SICK OF IT ALL jsou majákem hardcore kontinuity, integrity a odhodlání. SICK OF IT ALL nehrají hardcore, SICK OF IT ALL jsou hardcore! Společnost SOIA budou dělat pankáči SVETLANAS a hárdkoristé DEVIL IN ME a ETERNAL STRUGGLE.

Předprodej dále v sítích Ticketmaster a GoOut , a také přímo v Paláci Akropolis.

Comments

comments

Vyhledat