Fotoreport: Michal Prokop v Šemanovicích u Kokořína

Foto: Jiří Janda
Foto: Jiří Janda

Přestože velkým koncertům a zahraničním hvězdám pro letošek zřejmě odzvonilo, hudba přesto hraje. Dokonce ani velké domácí hvězdy, zvyklé na pódia prestižních sálů a hal, letos v létě nepohrdnou ani těmi nejmenšími příležitostmi k vystoupení. Například Michal Prokop se minulý týden vydal do hospůdky Nostalgická myš v Šemanovicích u Kokořína.

Foto: Jiří Janda

Na výletě ho doprovodili spoluhráči z jeho slavného Tria – kytarista Luboš Andršt a houslista Jan Hrubý.

Foto: Jiří Janda

Jejich repertoár sice až na mírné obměny zůstává stejný už od 80. let, kdy v této sestavě začali hrát, každý koncert ale oba prvoligoví instrumentalisté oživují řadou hříček a vychytávek, takže se publikum nenudí.

Foto: Jiří Janda

A na nudu rozhodně nemá čas ani frontman, který si to neskrývaně užívá. Jinak tomu nebylo ani v kokořínských lesích.

Foto: Jiří Janda

Luboš Andršt naopak i navzdory všem psím kusům, které po celý večer se svým nástrojem prováděl, zachovával svůj obvyklý kamenný výraz.

Foto: Jiří Janda

 

Na programu byly hity jako Blues o spolykaných slovech, vypalovačky typu Boom Boom a Hoochie Coochie Man od bluesových velikánů i důkladně předělaná slovenská lidovka Dobrú noc, má milá.

Foto: Jiří Janda

 

Jak bývá v šemanovické Nostalgické myši od jejího znovuotevření letos na jaře dobrým zvykem, bylo také na bluesové trio v sále plno.

Foto: Jiří Janda

 

Ostatně o víkendech se do lokálu dá vyrazit i naslepo – prakticky každý večer zde teď přes léto i na podzim narazíte na koncert.

Foto: Jiří Janda

 

Kromě Michala Prokopa, jenž si tu „protáhl hlasivky“ třeba před svým vlastním festivalem Krásný ztráty Live, který uspořádá za pár týdnů poblíž Benešova, tu již nedávno vystoupili třeba Jakub König (Kittchen, Zvíře jménem Podzim) na svém prvním koncertě po koronavirové pauze anebo Anatol Svahilec a další přeborníci slam poetry.

Foto: Jiří Janda

 

Zasloužilí veteráni českého blues vydrželi hrát bez pauzy bezmála dvě hodiny v kuse. Takže před návratem do metropole pochopitelně museli nahradit utrpěnou ztrátu tekutin.

Foto: Jiří Janda

 

Comments

comments

Vyhledat