Freak-popový hitmaker Jimmy Whispers je zpět

Do Prahy se po sedmi letech vrací losangeleský freak-popový indie písničkář James Cicero aka Jimmy Whispers s dlouho očekávanou druhotinou Search of God. Zahraje ve středu 1. listopadu v klubu Underdogs‘ společně se Spiral Sadness – nejnovější inkarnací pražského multidisciplinárního umělce Michala Drozena.

Jestli je někdo mistr na ultra návykové lo-fi popové hitovky, tak je to Jimmy Whispers. Nenechte se ale ošálit třpytivým elekro-popovým pozlátkem. To, co samozvaný the greatest bedroom popper vytváří s pomocí dvou vintage synťáků, karaoke stroje a drum machine Rolland CR5000, jsou v jádru protest songy. Nová deska Search of God, která vyšla v červnu u Carpark Records, má fungovat jako wake-up call poháněný vírou, že i malé akty vzájemné laskavosti a porozumění můžou nastartovat změnu a že možná ten náš zatracený svět ještě pořád stojí za záchranu.

Na Search of God Whispers spolupracoval s Ziyadem Asrarem z chicagského dua Whitney. Album se nese v duchu Midwestern ema, hyper-popu, desky Smile od Beach Boys a soundu dnes téměř zapomenutého rádia jewel-box. Oproti debutu Summer in Pain na něm ubylo na rozervanosti, možná i díky tomu, že Whispers začal abstinovat, o to více prostoru je na něm na přemýšlení a reflexi. Těžko říct, zda Whispers zklidnil i svá pověstně divoká vystoupení, při kterých lítaly drinky vzduchem a lidé v publiku si nikdy nemohli být jisti, jak moc je Whispers zapojí do svých performací. V Underdogs‘ bude 1. listopadu možné přesvědčit se na vlastní kůži.

Večer otevře Michal Drozen se svým aktuálním projektem Spiral Sadness. Drozen dlouhou dobu vystupoval jako Country Sinner, který ve své tvorbě reflektoval svoji vlastní vizi outsider folku a country. V domácích podmínkách natočil více jak stovku skladeb, které distribuoval na podomácku duplikovaných kazetách. Jednoho dne, zhruba před dvěma lety, se rozhodl svoji minulost zahodit, oholil si hlavu a začal programovat beaty. A k nim přidal vrstvu pomalého a nejistého rapu, netypického pro žánr, ale typického pro Drozenovu unikátní expresi. 

Jimmy Whispers

středa, 1.11.2023

Underdogs‘, Nádražní 3, Praha 5

FB událost: https://www.facebook.com/events/6545000098927679

Předprodej: https://goout.net/cs/jimmy-whispers%2Bspiral-sadness/szexshw/

Web klubu: https://underdogsprague.org

 

Comments

comments

Vyhledat