Free Cinema uvádí: Celoroční kurzy Jak vidět film? a Jak stvořit film?

Zdroj: Free Cinema, autor Barbora Doleželová
Zdroj: Free Cinema, autor Barbora Doleželová

Během vládních karanténních opatřeních si talentová a vzdělávací platforma Free Cinema ověřila, že kultovní animované filmy studia Ghibli či filmy pro náročného diváka, jako je Antonioniho Červená pustina, se netěší zájmu pouze studentů na uměleckých školách a intelektuálů. Sdílené přednášky kurzu Jak vidět film? zhlédl prostřednictvím pravidelných live streamů velký počet filmových fanoušků a Free Cinema tak díky svým online projektům oslovila kolem 10000 lidí. Letos na podzim tedy přichází již osmým rokem se skvělým nabitým programem přednášek a praktických lekcí. Součástí této komunity filmových nadšenců může být každý, kdo má touhu se rozvíjet v chápání filmové řeči či má představu o svém filmu, který si však dosud netroufl zrealizovat.

Jak vidět film? je přednáškový cyklus o dějinách filmu a filmové analýze. Je vhodný pro filmové nadšence, jež láká porozumět filmu hlouběji v kontextu historickém, uměleckém nebo filosofickém. Uchazeči se seznámí s díly největších filmových velikánů a s odlišnými přístupy k tvorbě. Celoroční kurz je vhodný také jako příprava k přijímacímu řízení vysokých škol s uměleckým zaměřením. Přednášky si pro vás připravili pedagogové a absolventi FAMU a filmových studií, mezi nimi je například Doc. RNDr. MgA. Martin Čihák, Ph.D, který působí jako pedagog katedry střihové skladby na FAMU, šéfové kultovních pražských kin Jiří Flígl a David Havas, režisér Bohdan Karásek, Petr Horák z iShorts nebo Lubomír Krupka a Jan Chramosta, kteří se s úspěchem zúčastnili 48 Hours Film Project. Kurz probíhá od 29. září 2020 do 25.května 2021 v prostorách Kasáren Karlín.

Jak stvořit film? je praktický kurz pro všechny zájemce o filmovou tvorbu. V tomto celoročním kurzu mají uchazeči jedinečnou možnost zkusit si vytvořit svůj film tzv. od A do Z. Prostřednictvím distribučního projektu Free Cinema Films pomáhá Free Cinema snímkům s jejich další distribucí do českých kin a na filmové festivaly. Proto se již několik krátkých filmů uchazečů kurzu pyšní oceněním. Během kurzu se uchazeči dostanou od hledání námětu, zhotovení literárního a technického scénáře až k samotné realizaci, práci se zvukem, kamerou, střihem a postrodukcí a v tom všem jim budou nápomocí odborníci a studenti z FAMU. Za všechny jmenujme režiséra Tomáše Janáčka, mladou talentovanou režisérku Květu Přibylovou, filmaře Ondřeje Belicu, Viktorii Rampal Dzurenko z Aeroškoly či scénáristu Marka Grajciara. Při realizaci mají uchazeči k dispozici profesionální filmové vybavení. Kurz Jak vidět film? je k tomuto kurzu jako bonus zdarma. Na závěr proběhne slavnostní premiéra všech natočených snímků. Kurz probíhá od 6.října 2020 do 1.června 2021 ve Studiu FAMU v Klimentské 1205/4.

Oba kurzy budou zahájeny premiérou krátkých filmů kurzistů z předchozího ročníku a to 29.září 2020 v 18:00 v Kasárnách Karlín.

 

Informace a přihlášky najdete na stránkách www.freecinema.cz a na Facebooku: https://www.facebook.com/events/283024496416084/

 

Comments

comments

Vyhledat