Galerie Kodl pořádá aukci pro Paraple

Portrét Manželů Havlových; foto: Dobrovsky
Portrét Manželů Havlových; foto: Dobrovsky

Galerie KODL pořádá v neděli 27. května od 12 hodin ve Velkém sále na Žofíně již sedmou Aukci pro Paraple. Patrony aukce jsou Zdeněk Svěrák a Jan Kačer. Předaukční výstavu je možné navštívit v Galerii KODL na Národní třídě do 26 května.

Kompletní výtěžek z prodeje prvních deseti uměleckých děl v rámci 80. Aukčního dne Galerie KODL využije Centrum Paraple na svoji činnost – zejména poskytování služeb sociální rehabilitace a odborného sociálního poradenství lidem s poškozením míchy. Zdeněk Svěrák považuje spojení Centra Paraple s Galerií KODL a výtvarníky za šťastný krok: „Prodej uměleckých děl znamená pro Paraple velkou finanční pomoc. Stejný význam má rozhodnutí galerie a výtvarníků pomáhat. To je dobrá zpráva nejen pro Paraple.“

Galerie KODL spatřuje v této dlouhodobé spolupráci vhodný způsob pomoci hendikepovaným lidem. „Je úžasné, že takto nejen spojujeme podporu finanční s podporou psychickou, ale ještě se vše krásně propojilo v našem oboru. A navíc tímto způsobem můžeme pomáhat i mladým výtvarníkům, které tak představujeme širší veřejnosti. Do Aukcí pro Paraple se však stále častěji zapojují i renomovaní umělci. Považuji za nesmírně důležité, že při těchto aukcích máme stoprocentní úspěšnost v prodejích. Překvapují a těší mě i ty velké sumy, za které se díla vydraží. Dokonce u významných výtvarníků padají autorské rekordy,“ říká Martin Kodl.

Do Aukce pro Paraple tentokrát věnovali svá díla tito umělci: Michal Cimala, Anna Karan, Alžběta Jungrová a Martin Krajc, Martina Krupičková, Vladimír Novák, Jiří Petrbok a Robert Šalanda. Dražit se budou i fotografie autorů Josefa Ptáčka, Michala Venery a Jana Dobrovského.

Comments

comments

Vyhledat