GOETHE-INSTITUT OPĚT NABÍZÍ JAZYKOVÉ ZKOUŠKY Z NĚMČINY

Jazyová zkouška v Goethe-Institutu. Ilustrační foto. Zdroj Goethe-Institut, Getty Images
Jazyová zkouška v Goethe-Institutu. Ilustrační foto. Zdroj Goethe-Institut, Getty Images

Po téměř 10 měsících začne německý Goethe-Institut od června opět nabízet jazykové zkoušky z němčiny. Znovuzavedení zkoušek na šesti jazykových úrovních budou provázet přísná hygienická opatření.

 

„Jsme samozřejmě velmi rádi, že se pandemická situace v České republice zlepšila na tolik, abychom mohli opět přivítat první uchazeče jazykových zkoušek v tomto roce,“ komentuje ředitelka české pobočky Goethe-Institutu Angelika Ridder: „O naše zkoušky, které jsou celosvětově uznávané, je tradičně velký zájem, a to, že se nemohly konat, komplikovalo život například maturantům, neboť si absolvování zkoušky mohou nechat uznat místo maturity z německého jazyka,“ dodává Ridder.

 

Goethe-Institut, německý jazykový a kulturní institut s celosvětovou působností, nespadá pod systém českého vzdělávání. Vzhledem k tomu, že nezbytnou součástí jazykových zkoušek je osobní pohovor dvou lektorů se zkoušejícím, systém protiepidemiologických opatření dosud pořádání zkoušek nedovoloval. 

 

„V současné době jsou již vypsány červnové termíny ve všech šesti jazykových úrovních A1–C2, další budou následovat. Počty jednotlivých zkoušek musí být i nadále omezeny, a proto moc prosíme, aby se k nim z počátku přihlašovali skutečně jen ti, kdož zkouškové certifikáty skutečně naléhavě potřebují, například kvůli dalšímu studiu či zaměstnání,“ dodává Angelika Ridder.

 

Jazykové zkoušky v Goethe-Institutu budou probíhat v režimu přísných hygienických opatření. Podmínkou pro účast je negativní PCR či antigenní test ne starší 48 hodin od počátku zkoušky, případně osvědčení o absolvovaném očkování, od nějž uplynulo nejméně 14 dnů. Průběžná dezinfekce rukou, respirátory, rozestupy a možnost změřit si anonymně teplotu při vstupu do budovy Goethe-Institutu jsou již samozřejmostí.  

 

Co? Znovuzavedení jazykových zkoušek na Goethe-Institutu

Kdy? Od června 2021

Kde? Fyzicky v  Goethe-Institutu. Více viz  www.goethe.de/cesko/zkousky.  

 

Comments

comments

Vyhledat