GOETHE UVÁDÍ – NĚMECKÉ FILMY ONLINE, ZDARMA

Spolu s uzavřením kin muselo svou činnost dočasně přerušit i Kino Goethe v pražském Goethe-Institutu. Německý kulturní a jazykový institut proto    v rámci programu Goethe uvádí nově nabízí desítky německých filmů online. K bezplatnému zhlédnutí jsou do 30. června. 

 

„Podařilo se nám vyřešit práva k řadě výborných německých filmů, které můžeme vzhledem k aktuální situaci zpřístupnit divákům online,“ komentuje vedoucí Programového oddělení Goethe-Institutu Luisa Rath: „Program nazvaný Goethe uvádí umožňuje bezplatně a bez registrace získat kód, s jehož pomocí se filmy přehrají na platformě Vimeo,“ dodává Luisa Rath. 

 

V nabídce filmů lze najít klasické i velice aktuální hrané filmy a dokumenty. Mezi legendy patří například krátkometrážní road movie Rolanda Klicka Ludwig z roku 1964, z novinek stojí za zmínku komedie Jen tak dál, Sanssouci z roku 2019. Výrazné zastoupení mají snímky předčasně zesnulého režiséra Christopha Schlingensiefa (1960-2010), který se proslavil filmy jako 120 dní Bottropu nebo Chance 2000 – Sbohem Německo. Filmy nabízí Goethe-Institut v původním německém znění. České titulky mají sice k dispozici jen některé snímky, u většiny nabídky však lze volit mezi pestrou paletou titulků, včetně anglických. 

 

Kromě programu Goethe uvádí nabízí německý jazykový a kulturní institut standardně možnost zhlédnout více než sto německých filmů prostřednictvím výpůjčky ze své E-Knihovny, tedy elektronické knihovny. „Aktuálně jsme navíc připravili třetí možnost sledování německých filmů zdarma,“ komentuje Klára Arpa z Goethe-Institutu: „Od 6. do 12. května bude ve spolupráci s DAFILMS.CZ online uveden slavný snímek Wackersdorf. Ten líčí skutečný příběh z 80. let, kdy německá obec důrazně protestovala proti stavbě  zařízení pro znovuzpracování jaderného odpadu,“ dodává Klára Arpa. Film měl být původně fyzicky uveden v Goethe-Institutu, vzhledem k aktuální situaci jej Goethe-Instittut, stejně jako filmy z nabídky Goethe uvádí, zpřístupňuje online. 

 

Co? Goethe uvádí. Streamování německých filmů online

Kdy? Do 30|06|2020

Kde? www.goethe.de/cesko/goetheuvadi

 

Kompletní filmovou nabídku Goethe-Institutu najdete na stránce www.goethe.de/cesko/film 

 

Comments

comments

Vyhledat