Headliner Ponton #5 přestaví trojici kapel Matka, Atlantik, Lavra. Vstup bude zdarma

Letošní Headliner pontony úspěšně vstoupily do svojí čtvrté sezóny, počasí jako na objednávku, hojná účast a skvělé kapely – 1flfsoap, The Chancers a The Rocket Dogz na tom prvním květnovém, The Queues, Beps’n’Johnnies a Metronome Blues na druhém, tři kapely zastupující agilní budějovickou partu Noise Assault Agency Budweiss – Tosiro, Nuly a Fat Old Donald na třetím i posádka čtvrtého pontonu ve velmi silném složení Acute Dose, Rutka Laskier a Ette Enaka. Co nás čeká dál?

MATKA
Rap v nesnázích. Vlajkonošům lehce dochází dech, nebo se transformují do nových uskupení, pálí mosty a jinak se snaží vymanit kategorii, která měla svoje opodstatnění a smysl v devadesátých letech a na přelomu tisíciletí, možná ještě prvních deset let potom. Experimentální elektro rapová parta Matka, tvořená čerstvými absolventy DAMU, herci Adamem Ernestem a Janem Nedbalem, vydala své debutové EP ‘Sereme na tyhle pekla, protože nás to zabije‘ loni. Letos přidala povedený, maximálně ironický klip k věci Rituál/Oheň. Když pomineme Mutanty hledající východisko, Edoshův Kutník z Kutné Hory, punkového Násilníka, Ghettoblaster a řekněme Opak Dissu, zase tak moc se tady v tomhle ranku neděje. Matka i následující Atlantik by mohli být slušné naděje odražení se od bahnitého dna a laserovými paprsky, prořezávajícími tápání v nekonečné husté mlze.
http://bandzone.cz/hudbamatka
https://soundcloud.com/user-388527055
https://www.facebook.com/hudba.matka/

atlantik
Čtyři týpci, co rádi mystifikují, prošli soutěží 1Band2Play ne proto, aby si mohli zahrát na Colours of Ostrava, ale aby si jich vůbec někdo všimnul a nabízel jim koncerty, což se, jak je vidět i z pontonové nominace, děje. Jejich mystifikační humor obsahuje i claim, že se považují být součástí 80s alkorockové scény víc, než té hiphopové a rapové. Je jim 21, mají radši starší holky, pochroumaný sny a vrásky od smíchu. Je to jenom legrace, hra nebo nám tu roste slibná Atlantik crew?
https://www.youtube.com/watch?v=7YGAu_NpOGc

LAVRA
Lavra mlží, schovává se v kryptických odkazech a mnoho se o ní najít nedá, což vypadá jako záměr. Přesto mezi hudebními podpovrchovými hledači patří mezi celkem frekventovaná jména a ten, kdo se vyhýbá mainstreamu jakéhokoliv žánru obloukem, by měl zpozornit, pokud už dávno není doma. Lavra si v klidu dělá svoje věci už nějakou dobu, ať už je to první mixtape Eve z roku 2016, album dvou kompozic Life From The Monastery z konce roku 2017, nahrané ve zkušebně, nebo následující dvě věci Union a Deity. Album se prý chystá v rámci nového labelu Pushteek. Lavru tvoří duo zpěvačka Barbora Zelníčková a Tomáš Vondra (jinak taky Orient) Jede si dost temnou elektroniku s odkazy až někam k elektronickému industrialu, miluje pomalu gradující repetice a rezonuje s tvorbou řekněme Throbbing Gristle, Swans, The Coil, ranou produkcí kultovního labelu Warp a podobných ‘nemoderních’ věcí, což je super. Vedle dvou hiphopových akvizic to bude příjemná odbočka někam k lucidnímu snění.
https://lavra.bandcamp.com/releases
https://www.youtube.com/watch?v=Rc2oRwp3Xa8

Headliner Ponton #5

3.7.2018,

19-22 hodin

ponton u Střeleckého ostrova, Praha

vstup zdarma

Comments

comments

Vyhledat