Himalayan Dalai Lama vydávají album a zvou na křest v Praze a Brně

foto archiv kapely
foto archiv kapely

 

„Téměř celé album, kromě bicích, jsme nahráli a smíchali doma v pokoji. Občas jsme u toho vařili guláš.“

 

Brněnské duo Himalayan Dalai Lama vydalo 1. 10. 2018 album Orange Coloured Rose Leaves. Fanoušci v Brně se dočkají křtu 12. 10. v Kabinetu múz, navíc se slovenskými hosty FVLCRVM a Jimmy Pé. Pražské publikum se na křest může těšit 2. 11. v Café V lese.

Rok a půl práce, hostující hudebníci Terezie Kovalová (Vivaldianno, Calm Season) nebo Martin Čech (Lesní zvěř), retro analogové syntezátory, melancholie, snové plochy a taneční energie. To je nové album Orange Coloured Rose Leaves.

Album bylo nahrané za pomoci techniky pocházející z období kolem roku 1980 – např. syntezátor Juno 60 byl stěžejním nástrojem Vangelise. Práce na nahrávkách probíhala často vzdáleně – první střípky skladeb vznikaly na chalupě v Jeseníkách, pracovalo se mezi Barcelonou a Brnem, znatelný otisk v tvůrčím procesu zanechal i Berlín či New York.

Na výsledné selekci a úpravě skladeb navíc nevědomky spolupracovalo i publikum. Himalayan Dalai Lama hráli nevydané skladby živě na koncertech po celý rok 2017 a na základě odezvy je modifikovali.

Křest alba proběhne 12. 10. v brněnském Kabinetu múz. Vystoupí také přední zástupci slovenské elektroniky FVLCRVM a Jimmy Pé.

Pražský křest v Café V lese fanoušky čeká 2. 11..

Album vychází v digitálním formátu a na vinylu pod vydavatelstvím GERGAZ.

 

Himalayan Dalai Lama + FVLCRVM, Jimmy Pé – křest alba 12. 10. Brno, Kabinet múz FB event

Himalayan Dalai Lama – křest alba 2. 11. Praha, Café V lese FB event

 

KOUPIT ALBUM ORANGE COLOURED ROSE LEAVES

LIVE

YOUTUBE

FACEBOOK

SOUNDCLOUD

Comments

comments

Vyhledat