Hiroshi Fujiwara stvořil nové Converse Weapon

Model Converse Weapon získal novou podobu pod taktovkou japonského umělce Hiroshi Fujiwary, který tvoří pod značkou fragment. 

Minimalistický styl Hiroshi Fujiwary se propsal do nové podoby ikonických Converse Weapon. Tento Converse model byl poprvé představen v roce 1986, kdy měl sloužit především na basketbalových hřištích. Silueta byla k mání pouhé dva roky, rychle si ale získala pevnou fanouškovskou základnu tvořenou jak sportovními týmy, tak jednotlivci s láskou k módě. Silueta se ale prodrala zpátky na výsluní a ve spolupráci se streetwearovým průkopníkem představuje Converse verzi, která je moderní a autentickou poctou. 

“Když jsem přemýšlel, na které botě bych s Converse rád spolupracoval, okamžitě mi padly do oka Weapon. Je to klasická silueta, kterou jsem sám v dětství nosil. Původně jsem přemýšlel nad výraznějšími barevnými kombinacemi, ale nakonec jsem se rozhodl pro tuto, která se nejvíc vztahuje k původnímu modelu z 80. let.”, přibližuje svůj finální výběr černomodré varianty Fujiwara. 

Kombinace královské modři s černými detaily odkazuje na sportovní klasiku a je blízká i estetice značky fragment. Celý vršek modelu Converse X FRGMT Weapon je kožený. Na jazyku je originální Weapon logo, na boku pak Chevron hvězda. Na patě je minimalistické fragment logo. Součástí kolekce je i sportovní bunda, mikina a dvě trička. 

Limitovaná kolekce je k mání od 18. května na českém eshopu www.converse.cz. 

Sledujte novinky Converse také na FACEBOOKU a INSTAGRAMU.

Comments

comments

Vyhledat