V H&M kolekci z udržitelných materiálů najdete i kůži z ananasových slupek

foto: H&M
foto: H&M

Nová jarní kolekce CONSCIOUS EXCLUSIVE 2019 je inspirovaná zázraky naší země a její léčebnou silou, která je schopná psychicky i emočně spojovat lidi s přírodou. Inspirace minerály, krystaly a léčivými rostlinami je jasně přítomná jak ve vzorech, tak i v barevném schématu kolekce. Inspirace je taktéž čerpána z naší životní pohody, z toho, že umíme ocenit krásnu kolem nás, ať už tu přírodní nebo uměleckou. Zároveň však nezapomínáme na technologie a inovace ve vývoji udržitelnějších materiálů a procesů. Kolekce bude dostupná v Nákupní galerii Myslbek Praha a online od 11. dubna 2019.

Kolekce CONSCIOUS EXCLUSIVE je velmi stylová. Její kousky se hodí pro různé příležitosti. Můžete je využít pro každodenní nošení, ale zároveň vám vždy ručí za exkluzivní vzhled. Přítomné jsou i sportovní detaily. Tato kolekce je pro H&M cestou, jak otestovat nové a inovativní udržitelné materiály. Letos H&M přináší tři nové udržitelné materiály: Piñatex, Orange fiber a BLOOM Foam.

Piñatex® – alternativa přírodní kůže vyrobená z celulózových vláken extrahovaných z listů ananasu, které jsou odpadem ananasové sklizně. Každá bunda z kolekce H&M CONSCIOUS EXCLUSIVE je vyrobena z přibližně 16 kg ananasových listů. Listy ananasu se shromažďují na Filipínách a tkanina se vyrábí ve Španělsku.

Orange Fiber je vyrobeno z citrusové kůry získané během produkce džusů. Kůra je přeměněna na vhodnou, vysoce kvalitní látku, jež využívá vedlejší produkty a šetří přírodní zdroje. Blůza H&M CONSCIOUS EXCLUSIVE, jež je vyrobená z Orange Fiber obsahuje kolem 2,3 kg čerstvých pomerančových slupek. Pomerančové vlákno vyhrálo v roce 2015 cenu GLOBAL CHANGE AWARD, co je mezinárodní soutěž organizovaná asociací H&M Foundation.

BLOOM™ Foam je pružná pěna vyrobená z biomasy řas, jejíž výrobní proces pomáhá vyčistit a obnovit životní prostředí. Vysoce výkonná pěna je použita v nové kolekci CONSCIOUS EXCLUSIVE v podrážkách bot. Z jednoho páru sandálů s pěnovou vložkou BLOOM™ se vrací 112,5 l čisté vody zpět do přírody. Řasy se sklízejí v Číně a v USA. Kuličky, které se pak používají k vytvoření podrážky, se vyrábějí v USA.

chevron-right chevron-left

Dalšími udržitelnými materiály použitými v kolekci H&M CONSCIOUS EXCLUSIVE jsou:
Recyklované stříbro
Recyklované a rafinované stříbro je získáno z nadzemních zdrojů a průmyslového odpadu, jako jsou staré svíčky, příbory z mincovního stříbra, mince a staré šperky • Recyklované stříbro je vyráběno s minimálním dopadem na životní prostředí.  Žádný z použitých kovů nepochází ze stříbrných dolů.

TENCEL™
Lyocellové vlákno značky TENCEL ™ je získáváno z udržitelných zdrojů dřeva, sklizených z certifikovaných a řízených zdrojů podle přísných pokynů. Pochází z přírodních lesů a udržitelně řízených plantáží • Proces výroby TENCEL probíhá v uzavřeném cyklu, který přeměňuje dřevnou buničinu v celulózová vlákna • Skupina H&M je jedním z největších uživatelů lyocellu na světě.

Recyklovaný polyester
Recyklovaný polyester je vyroben ze starých PET lahví • Každým rokem zvyšujeme využití recyklovaného polyesteru. V roce 2016 jsme použili recyklovaný polyester, který se rovnal více než 180 miliónům PET lahví • Skupina H&M je jedním z největších uživatelů recyklovaného polyesteru na světě.

Organický len
Len je měkký a odolný materiál vyrobený ze stonků rostlin • Organický len je z rostlin, které vyrostly bez chemických pesticidů, nebo hnojiv • Organický len disponuje stejnou kvalitou, jako len běžný • Neobsahuje žádná geneticky upravená vlákna.

Organická bavlna
Organická bavlna se pěstuje bez chemických pesticidů a hnojiv a neobsahuje žádné geneticky upravené organismy (GMO), což je vhodné pro zemědělce a životní prostředí • Organická bavlna byla vypěstována podle přísného standardu a zkontrolována nezávislým certifikačním orgánem • Organická bavlna je vždy vysledovatelná • Skupina H&M je jedním z největších uživatelů organické bavlny na světě.

H&M A UDRŽITELNOST
„V H&M chceme dělat udržitelnou a kvalitní módu, která bude dostupná pro co největší množství lidí. Naše společnost se vyznačuje nejenom vášní pro módu, ale také pro naši planetu a pro to, jak ovlivňujeme svět kolem nás. Věříme, že udržitelná móda by měla být dostupná pro každého, bez kompromisů ve stylu. Tím, že učiníme udržitelná rozhodnutí v každém kroku života konkrétního oděvu, od bavlněných farem až k zákazníkovi, můžeme společně dosáhnout velké změny.

V H&M neustále hledáme nové inovativní materiály a procesy, které mohou naše produkty udělat více udržitelnými. Jsme odhodláni ukázat, že udržitelná móda má své místo na červeném koberci, a stejně tak je součástí standardní nabídky v našem obchodě. Dnes je už 57 % materiálů, které využíváme k výrobě našeho zboží organických, recyklovaných nebo z dalších udržitelnějších materiálů. Informace o složení můžou zákazníci najít na zelených cedulkách s označením COSNCIOUS. Naším cílem je každý rok toto procento zvyšovat a do roku 2030 používat pouze recyklované a jiné materiály z udržitelných zdrojů. Dalším cílem je dosáhnout toho, aby do roku 2020 pocházela všechna bavlna, kterou používáme, pouze z udržitelných zdrojů.“ Slavomíra Barnová, Communication Manager H&M pro ČR.

Comments

comments

Vyhledat