I’m a woman baby! Letní kino Zeď v MeetFactory oslavuje ženy s velkým Ž

Letní kino Zeď: Muréna | Předpremiéra
Letní kino Zeď: Muréna | Předpremiéra

Co mají společného padlá jeptiška Benedetta, anarchistické duo Marie a Marie, Lady Di, hvězda virtuálního světa Belle či laskavá Amelie z pařížské čtvrti Montmartre?

Jsou to ženy s velkým Ž, ženy s epickými příběhy, filmové hrdinky par excellence a také naše průvodkyně letošním Letním kinem Zeď v MeetFactory. „Společně budeme obdivovat ženskou energii, ostrovtip, něhu a bezmeznou sílu a na konci všichni do jednoho hrdě zvoláme: I’m a woman, baby!

Jubilejní desátá edice letního kina ve smíchovské továrně se vrací na stěnu bývalé Galerie Zeď. Letošní filmový program byl sestaven pod dramaturgickou taktovkou Jana Jílka, programového ředitele Asociace českých filmových klubů a Letní filmové školy v Uherském Hradišti. „Dlouho jsem hledal ústřední téma, které jemně propojí celý cyklus a stane se nosným prvkem a ne omezením. Najednou se mi z distribučních seznamů začaly vynořovat filmy se silnými ženskými hrdinkami, fascinující, různorodé, novinky i prověřené klasiky. Začal jsem tesat tento pomník žen ve filmu a domluvil předpremiéru očekávané artovky Muréna, objevil klasiky vrácené na plátna kin (Sedmikrásky, Amélie z Montmartru), snažil se dát novou šanci diváky opomenutým aktuálním klenotům (Ninjababy, Spencer) a vše vyztužit inteligentními kinohity (Benedetta, Nejhorší člověk na světě). Výsledkem by měl být komplexní, inspirativní i zábavný program zkoumající nekonečná zákoutí ženské osobnosti a jemné fasety ženské duše.“

Vstup na všechny projekce je zdarma. Začátek promítání je v červnu a červenci 20:30, v srpnu pak 21:30. Kompletní program na celé léto naleznete na webu MeetFactory.cz.

Program:

08. 06. Muréna
15. 06. Benedetta
22. 06. Sedmikrásky
29. 06. Belle
06. 07. Ninjababy
13. 07. Nejhorší člověk na světě
20. 07. 107 matek
27. 07. Spencer
03. 08. Vše nejlepší Chiaro
10. 08. Amélie z Montmartru
17. 08. Šíleně šťastná
24. 08. Viridiana
31. 08. Olga

 

Comments

comments

Vyhledat