Jakub Janovský vystavuje v Trafo Gallery Ptáčka v kleci

Takřka pohádkově laděný název PTÁČEK V KLECI odkazuje na rozporný stav okamžité asociace. Vězení nebo svoboda, podle toho, zda klec je obsazena nebo zůstala prázdná. Tato významová jednoznačnost polarity je však autorem a jeho výstavním projektem problematizována. Zůstává otevřeno, co všechno může „klec“ pro „ptáčka“ symbolizovat a zda ho někdy nevábí právě tím, že nastavuje bezbřehé svobodě jasné hranice. Dvířka jsou otevřená, ale je tu přítomno něco, co mu brání klec opustit, nebo co naopak přijímá jako nezměnitelnou danost. Výstava představí autorovy nové obrazy, sochy a pohyblivý obraz ve vzájemném instalačním propojení. Doprovodnou tiskovinou k projektu bude originálně řešené autorské leporelo. Kurátorem výstavy je Petr Vaňous.

Křest originálně řešeného 14stránkové autorského leporela proběhne 21. září od 18 h. Leporelo vychází v limitované sérii 150 ks, 15 kusů navíc obsahuje Janovského speciální kresby.

V rámci výstavy se můžete těšit i na komentovanou prohlídku, která se uskuteční 10. října od 18 h, během které Vás kurátor výstavy Petr Vaňous a sám autor provedou jeho obrazy, sochami i pohyblivým obrazem v jejich vzajemném instalačním propojení. Prohlídka bude následně pokračovat v prostorách Jatek78, kde se nachazí další část výstavy.

Více informací najdete na novém webu: https://trafogallery.cz/


JAKUB JANOVSKÝ: PTÁČEK V KLECI

8. září 2023 – 29. října 2023

Trafo Gallery, Hala 14, Pražská tržnice, Bubenské nábřeží 306/13, Praha 7

Kurátor: Petr Vaňous

 

Comments

comments

Vyhledat