Jaký byl Signal festival? Máme fotografie!

Foto Tomáš Slavík
Foto Tomáš Slavík

Skončil jedenáctý Signal Festival, který  nabídl návštěvníkům prostřednictvím dvaceti multimediálních instalací světelná zvuková a interaktivní díla, která doplnil o divadelní, hudební nebo site-specific performativní program. 

“I po deseti letech přináší Signal Festival nové formáty, přiváží do Prahy špičky světového digitálního umění, představuje české významné umělce i objevuje a podporuje mladé české talenty. Měření nám pomůže pochopit chování návštěvníka na festivalu a ještě lépe tak tvořit program, který je zajímavý pro všechny. Příští rok plánujeme v termínu od 10. do 13. října pokračovat s kurátorem Pavlem Mrkusem v nově nastaveném kurátorském konceptu s tématem Ekosystémy: Výprava,” říká Martin Pošta, ředitel Signal Festivalu. 

 

Signal Festival zahájil také dvouletý participativní společenský projekt Pacific Prague Trail, jehož autorkou je nejznámější česká konceptuální umělkyně Kateřina Šedá. Ta speciálně pro festival vytvoří pražskou verzi fenomenální dálkové stezky Pacific Crest Trail, na kterou se návštěvníci budou moci vydat už příští festivalový ročník. 

Kateřina Šedá: Prague Pacific Trail

 

Velkoformátový výstavní projekt The Grief of Misfit Cathedrals, který vznikl ve spolupráci s Kunsthalle Praha, bude k vidění až do ledna 2024. Výstava se skrze unikátní technologii 3D scanningu zabývá fenoménem opuštěných industriálních komplexů, které se po ztrátě své původní funkce stávají solitérními relikty architektury. Taktéž pokračuje i skupinová výstava ELEKTROSALON: From the Rave to the Gallery, která v The Chemistry Gallery zůstává k vidění do 11. listopadu 2023.

 

Comments

comments

Vyhledat