Jon Hopkins přiveze do Brna svůj DJ set

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

Výrazná osobnost světové elektronické scény Jon Hopkins přiveze svůj DJ set v rámci brněnského multižánrového festivalu Maraton hudby. Fanoušci ho uvidí uprostřed léta 9. srpna na Flédě společně s Himalayan Dalai Lama, 1flfsoap s Francois Svalisem a Flytech. Vstupenky jsou v prodeji v síti goout.cz

Synonymem Hopkinsovy vlastní tvorby se stal opojně organický zvuk a vytříbený smysl pro skládání mnohovrstevnatých kompozic. Mixuje minimal techno, ambient a moderní klasiku. Výsledkem je osobitá směsice meditace a plnokrevného techna. V jednu chvíli se dobrovolně topíte v melancholii, vzápětí ale můžete dát volný průběh dramatické energii. Není divu, že jeho hudba si nachází fanoušky napříč žánry, jak mezi těmi orientovanými na introspektivní poslechový zážitek, tak mezi těmi, co milují taneční parket.

Oblibu a kvalitu Jona Hopkinse dokazuje, že má na kontě dvě nominace na Mercury Prize a jeho poslední album Singularity bylo nominováno na cenu Grammy za nejlepší album v kategorii Dance/Electronic. 

Jon Hopkins prošel neobvyklým hudebním vývojem. Nejdříve získal klasické hudební vzdělání, následně se vydal vstříc ambientním vodám, aby se nakonec etabloval jako jeden z nejrozpoznatelnějších soundmakerů současné IDM scény. Spolupracuje s legendou elektronické scény Brianem Enem a kromě toho je už dlouhé roky také neviditelným, ale zároveň nepřeslechnutelným členem kapely Coldplay, a to především při jejích živých vystoupeních, na nichž se stará o DJing. Navíc instrumentálně podpořil a koprodukoval hned několik skladeb této populární kapely.

České duo Himalayan Dalai Lama kombinuje prvky chillwave, ambientu, triphopu i techna a je důkazem, že hudba nemá hranic. V roce 2016 kromě vydání debutové nahrávky Lama, nominované na cenu Anděl, dokázali vyhrát exportní soutěž Radia Wave Czeching a jako zástupci české elektronické scény se zúčastnili jednoho z největších showcaseových festivalů na světě Eurosonic Noorderslag. Koncem roku 2018 vydali jejich dlouho očekávané LP album Orange Coloured Rose Leaves a představili novou živou show a vizuály založené na legendárním zvuku Roland Juno 60, který je duší nové nahrávky.

1flfsoap staví své taneční sety na živých bicích, nezaměnitelné kytaře a velkém kusu improvizace. Všechna hudba vzniká teď a tady. Dravost, melancholie, loopy a syrový sound ukazují temnou stranu živé elektroniky. Duo, které chce vyhnat z měst zápach electroswingu, se tentokrát na pódiu potká s Francoisem Svalisem, hudebníkem, který říká: „Snažím se nejvíc lidi přiblížit tichu. Příroda hraje mnohem líp než já. Snažím se ji vnést do své hudby, dát do ní klid. Chci donutit lidi, aby si po poslechu mé písničky vyrazili do lesa.“ 

Od FlyTech nečekejte žádnou divočinu, ale propracovaný a promyšlený set od A do Z. Zkušení borci ve složení Fly a RoBoTech se na klubové scéně pohybují opravdu hodně dlouho a stále nás nepřestávají bavit.

Jon Hopkins DJ set, Fléda, 9. srpna 2019, 22:00
Vstupné: 350 Kč (+ poplatky sítě) / 400 Kč (+ poplatky sítě)

Goout.cz

LINE UP
22:00 Himalayan Dalai Lama
23:00 1flfsoap feat. Francois Svalis
00:00 Jon Hopkins DJ set
01:30 FlyTech

Comments

comments

Vyhledat