Kam pro asijské potraviny? Obchody, tržnice, e-shopy

Máme rádi asijská jídla. Kde pořídit suroviny? Máme pro vás tipy a průběžně je aktualizujeme o info od čtenářů!
Obecně se ví o jedné dvou tržnicích, sem tam má nějaký obchod malou sekci exotických dobrot. Připravili jsme souhrn toho, co víme, udržujeme ho, aktualizujeme, a ptáme se: Kam ještě? Máte tipy? Pište nám na protisedi@protisedi.cz!

1) Tržnice

– SAPA nesmí chybět. Seženete tu vše, dobře se tu najíte, ovšem je to z ruky, v podstatě za Prahou, bez auta nepohodlné. Čerstvá zelenina, polotovary, koření, rýže, těstoviny, čaje, na místě připravená jídla… všechno. Více na www.sapa-praha.cz
– Malešická tržnice. Menší než SAPA, ale snáze dostupná – Malešice přece jen nejsou tak daleko od centra. Mapa zde. (Bus 183 nebo 181 do zastávky Malešická spalovna, nebo 223 s- zastávka Tiskařská.)

foto Petr Flíček

2) Kamenné obchody

–  Kamenný a internetový obchod www.susi.cz/ – japonské potraviny i stolní hry a nádobí; prodejna je v Michelské 55, Praha 4

– MOVA Market na Hájích, Hlavatého
www.orient-food.cz – koření včetně celého, rýže, sirupy, sladkosti, hotová jídla, perlivé nápoje, široká nabídka rýže… Nově i kamenná prodejna na Praze 7
Dejvická 6, Praha 6 („Od galangalu přes citronovou trávu, limetkové listy, čerstvý koriandr a jiné bylinky, papričky, rybí, ústřicové, sójové a jiné omáčky a nejrůznější pasty, nudle, houby, kokosové mléko, krevety…“)
– HTH, Zlatnická 12 – náš tip na skvělý zdroj. Když vejdete, nabydete dojmu, že je to jen večerka, ale pokračujte rovně a najdete dvě další místnosti, kde přibývá roztodivných vietnamských, thajských a dalších surovin. Mají i lednice s čerstvým galangalem a thajskou bazalkou.
– SHIN Food (Dříve Arirang) – korejský obchod s množstvím japonských potravin a potřeb na sushi, Korunní 47. Jsou i na Woltu. Trocha informací zde. Plus – Shin Food – ulice V celnici, vedle hotelu Prague Marriott směrem k náměstí Republiky, dcera Shin Food Korunní.
U modrého slona (i eshop)
– „RE“ Orientální Speciality – kousek odtamtud, na Korunní 1167/43
Shochiku, japonské a korejské potraviny, levnější než  ve Verdunské, roh Kladenské ulice č. 34 a K lánu, Praha 6
K Food – především korejské potraviny, V Celnici, naproti Le Gare
– Maya Maya, Národní obrany 37, Praha 6.

–  Prodejna indického zboží, Národní obrany, Praha 6, pod pasáží Riviera.
– Thai’s Asian Food: Francouzská 66. Otevřeno 7 dní v týdnu. Zelenina, jakou jinak najdete spíše v Sapě – čerstvá i chlazená. Klíčky. Koření, kari pasty, omáčky, mražené potraviny, rýže, nudle, mořské plody, zamražená hotová jídla a polotovary.
– Marks & Spencer: Britský řetězec (Václavské náměstí, spousta obchodních center) má v nabídce řadu koření, past a polotovarů – nepodceňovat. Něco z asijských potravin mívá i každé Tesco.
Japa Shop: Verdunská 21. Obchod s japonskými specialitami. Více zde.
– Farah Oriental Market: Myslíkova 5 – farahfood.cz. Na váhu zde dostanete mnoho druhů čočky a dalších luštěnin, rýže i koření. Regály jsou nabité mnoha druhy nakládaných zelenin i specialit jako zelená rýže. Mají i čerstvé maso.
Gorazdova 3. Pár kroků od Farah Oriental marketu. Čtenářský tip: „Crackery, mražené taštičky se vším možným, všechny skvělé, různé omáčky, mívali i domácí tofu, těstoviny, mořské řasy, nakládaná ředkev…“
– Shalamar: Lipanská 3, Praha 3. Pákistánsko-indický obchod. Koření, luštěniny, hned vedle je už po mnoho let známá pákistánská restaurace.
– Halal Meat: Bořivojova 76. Halal maso, koření, konzervy s hummusem, plněnými vinnými listy, papričky, kořenící pasty, čerstvé sladkosti, čaje.
ČapátíIndické koření a další potraviny, čistě vegetariánské: Budečská 35. Doporučujeme: Basmati rýže zralá 2 i více let. Je to fakt znát.
 Korejské potraviny na Evropské 92/643 – Praha 6

3) Eshopy

– www.thaimarket.cz – omáčky, nudle, koření a další, viz i samostatný článek.
www.sambalshop.cz – eshop s potravinami nabízí i autentické recepty
– www.asiafood.cz, Sticky rice a další
– Chefshop.cz – potraviny i pomůcky na vaření, kamenná prodejna i eshop
– Vital Orient – www.vitalorient.cz – potřeby na sushi apod., tak trochu „pro turisty“
Tesco – rozvoz potravin, najdete tu například řasy a další potřeby na sushi nebo miso pastu (levněji ale zejména řasy nabízejí menší asijské obchody, itesco.cz
– Slušný sortiment mívají i jiné rozvozové firmy, tedy rohlík.cz, košík.cz – stále více čerstvých přísad jako galangal, papričky atd.
– Zajímavý výběr asijských omáček a nudlí má i česká firma Živina

4) Zahraniční eshopy

– Britský theasiancookshop.co.uk má široký sortiment a velmi dobré ceny
– Ještě jeden z ČR prověřený britský eshop: www.spicesofindia.co.uk

Kam chodíte nakupovat vy? Napište na protisedi@protisedi.cz – rádi přidáme další informace!

Comments

comments

Vyhledat