Kniha Netetuj se blbě se věnuje správnému procesu tetování

„K lidem i do všech knihkupectví míří kniha, která na českém knižním trhu chyběla. Aneta Cibulková dala spolu s odborníky i tatéry dohromady ucelený soubor informací o tom, jak má celý proces kolem tetování, od rozhodnutí potetovat se až po správnou následnou péči probíhat. Poukazuje na dobré i špatné cesty, jde do hloubky, je ale psaná jednoduše a lidsky. Nedělá ramena a zodpoví všechno, co kdo kdy chtěl o vzniku tetování vědět. A dá nahlédnout i do současné „subkultury“, která k tetování patří,“ napsali nám autoři publikace.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Poslední částí, kterou jsem do knížky #Netetujseblbě vložila, bylo ohlédnutí Ivo Výbocha @tattoozoner. ⚫️⚫️ Jeho vzpomínky na dobu, kdy bylo všechno ještě úplně jinak, jsou kouzelný. Otevřou vám bránu do minulosti, kdy vytetovat obrázek neznamenalo jen dojít do obchodu a koupit si za 10 Kč jehlu, ale sednout si ke stolu, jehlu si vyrobit a pak vysterilizovat. Nebo si posílat věci z Ameriky v době, kdy to rozhodně nebylo o pár kliknutí na e-shopu. Tuhle kapitolu napsal Ivo sám, já ji jen uvedla, a doprovází ji i několik fotek, který zachycujou nejenom jeho úspěchy z tehdejších soutěží, ale třeba právě to pájení jehel. ⚫️⚫️ Už doslova jen pár dní a kniha přijede z tisku.

Příspěvek sdílený Netetuj se blbě (@netetujseblbe),


„Jestli vás tetování jednoduše baví, nechcete se tetovat blbě nebo dokonce sami chcete vzít jehlu do ruky, je tato kniha dobrým materiálem. „Na knize se se mnou podíleli uznávaní odborníci, kteří v oboru působí řadu let. Kniha, vedle zmíněné hlavní linky, poskytuje zároveň vhled do současné „subkultury“, která k tetování patří,“ popisuje Aneta svoji prvotinu. Knihu vydalo Nakladatelství PLOT poté, co úspěšně doběhla crowdfundingová kampaň, v rámci které se vybíraly především finance na tisk knihy.

Co v knize najdete

Na YouTube Aneta v minulosti pravidelně publikovala videa o tetování pod přezdívkou Anett. O svojí tvorbě si několikrát začala myslet, že už nemá smysl a že základní postupy už všichni znají. Pak jí ale znovu přišel dotaz, proč se netetovat tuší nebo co dělat, když tatér doporučil omývat tetování mýdlem, které nepění. „Má to smysl a podobná publikace tu chybí. Nesoudím, kniha není o tom, jestli je dobré vytetovat si jméno svojí holky na rameno. To je každého věc. My řešíme postup,” uzavírá Aneta. Kniha popisuje celý proces tetování  a otevírá i související témata, třeba co dělat, když se tetování nepovede nebo jak se liší handpoke od tetování strojkem. Není ale jen návodnou knihou pro ty, kdo se chtějí nechat potetovat, svoje v ní najdou i ti, kdo sami chtějí začít tetovat – od potřebného vybavení až po první tetovací kroky. V neposlední řade je kniha díky svému obsahovému rozsahu, různorodým partnerům a jejich pracem a odborníkům i vhledem do „subkultury“, která tetování obklopuje.

Kniha ale není jen „pouhým“ autorčiným povídáním. Aneta celý text a fakta konzultovala s odborníky z oboru, na Netetuj se blbě se tak podíleli i Ivo Výboch, Petr Krejčík nebo Peter Gulovič z Euro Tattoo Supply. Čtenář  tak dostane hlubší vhled do tématu a podrobný odborný rámec. Netetuj se blbě také obsahuje práce 22 kvalitních českých a slovenských tatérů, dva obsáhlé rozhovory s Martinem Štulerem a Martinem Bekusem, ohlédnutí Ivo Výbocha a v neposlední řadě i něco málo z historie ručního pájení jehel.  Svoje názory na stránkách knihy sdílí i partneři knihy, mezi které patří Tomáš, Peco a Adina z uznávaného slovenského studia Wolftown Tattoo a přední český tatér Jakub Zítka.

 

O autorce a knize

Autorka Aneta Cibulková se tetování věnovala v různých publicistických pracích – psaných i audiovizuálních. Sama je potetovaná a k této subkultuře má blízko. Dlouhodobě se živí jako social media manager a zároveň dokončuje studia na publicistické škole.“

 

Instagram knihy

Netetuj se blbě na Nakladatelství PLOT

Comments

comments

Vyhledat