30 dní se Životem v éteru: jak to začalo

7.8.2023 vyšla knížka #zivotveteru. V období do 7.8.2024 na vás čeká série tematických příspěvků: ukázky, fotky, audio… představíme vám i spolupracovníky, kteří se podíleli na jejím vzniku. Chystají se i výroční soutěže o ceny!

Jak to vlastně začalo

Myšlenka udělat knihu o Radiu 1 vyklíčila na podzim 2022. „Jednoho dne jsem se probudila po vysíání pořadu Sleepclubbing a v té spánkové deprivaci se mi najednou rozsvítilo – jak to, že není kniha o R1? Fakt žádná? Ani nejaká broužurka z devadesátek?“ vzpomíná autorka Jana Kománková. „Šla jsem se druhý den zeptat do kanceláře, ale fakt žádná nebyla. Takže jsem si řekla, že ji musím honem napsat, než to někdo udělá blbě.“ Název Život v éteru se objevil na konci listopadu. „Pár lidí mi říkalo, že je to fádní jméno, ale já myslím, že historie Radia 1 je tak pestrá, že kniha nějaký výstřední a zaumně kreativní název nepotřebuje,“ tvrdí. „Bylo mi jasné, že tenhle název bude ono, ale chvíli jsem se ještě rozmýšlela, kdyby mě napadl lepší. Doménu zivotveteru.cz jsem si registrovala až v dubnu 2023. Nezdálo se mi účelné pinožit se s extra webem, a tak je stránka směrována na protišedi, kde má kniha svůj oddíl.“

 


Speciální zábava bylo shromažďování fotek Pojďme se podívat aspoň na některé:

 

A co vy?

Máte rádi rádio? Případné zážitky, poznámky, reakce, příběhy, obrázky a vzpomínky ke sdílení nejen na téma Radio 1 směle posílejte na komankova@gmail.com.

O knize

Život v éteru je kniha o Radiu 1 a začátcích soukromého rozhlasového vysílání v Čechách. Vyšla v srpnu 2023 jako první kniha vydaná protišedi. Má 352 stran, přes 500 fotografií a v současnosti je v prodeji druhý dotisk. Napsala ji Jana Kománková, od roku 1993 dodnes nepřetržitě DJ Radia 1, jinak kulturní novinářka.

Kam pro ni

I nyní je v běžné síti knihkupectví a eshopů, k dispozici je také audiokniha.

 

 

Comments

comments

Vyhledat