Knížka chce naučit děti toleranci

foto archiv autorky
foto archiv autorky

 

Se šikanou se podle průzkumů během školní docházky setká až třicet procent dětí. To chce změnit nová pohádková kniha Zvířecí škola, která děti hravou formou učí respektovat a tolerovat odlišnosti ostatních.

Víte, proč kočka vyniká v matematice a papouškovi nejde kotrmelec? V lavicích Zvířecí školy sedává mnoho dalších žáků – třeba nesmělá želva, rošťácký jezevčík či roztržitá slepička. Každý v něčem pokulhává, v jiném zase vyniká a dohromady tvoří úžasně fungující partu.

Autorka Jana Nováková se do psaní pustila během rodičovské dovolené. Vzděláním novinářka a speciální pedagožka o svém nápadu říká: „Sama jsem se v dětství cítila trochu jiná, byla jsem malá a nemotorná – obojí mi zůstalo – a už na začátku první třídy, kdy ostatní děti neuměly přečíst ani slovo, jsem pod lavicí louskala mayovky. Osobně jsem šikaně naštěstí čelit nemusela, ale vím, že právě takové ,jiné´ děti necitlivým přístupem dětí ,normálních´ často dost trpí. Knížku Zvířecí škola jsem napsala, abych rodičům i učitelům pomohla v boji proti šikaně a aby počet dětí, které se s ní setkají, byl v budoucnu co nejmenší.“

 

Kniha s ilustracemi Žanety Bitnerové je určena pro všechny čtenáře od pěti let a jejich rodiče. Na http://bit.ly/KupSkolu běží do 10. června předprodej. Rezervací výtisku je možné podpořit vydání a získat různé dárky jako pexeso, vstupenku do chovné stanice Království sov a další.

 

Comments

comments

Vyhledat