Knižní tip: Perníkové městečko je detektivka i pohádka

V online nakladatelství Pointa právě vyšel dobrodružný příběh s prvky detektivky a pohádky pro děti a mládež Perníkové městečko. Podaří se třem kamarádům společně vypátrat okolnosti založení Perníkového městečka? Perníkové městečko je kniha o světě, kde se může stát cokoliv. Pod zemí, na poli i pod vodou žijí kouzelní tvorové, o nichž se nám ani nesní. Ale přesto je největším kouzlem přátelství a důvěra. Kniha je určena dětem od čtyř let a také těm, co mají rádi dobrodružné příběhy. Kapitoly jsou relativně krátké, tudíž je kniha vhodná pro čtení před spaním. Knihu Perníkové městečko i spoustu dalších titulů je možné objednat na e-shopu Pointy a ve všech tradičních knihkupectvích nebo na e-shopech.

Bydlí vedle sebe celý život, chodí do stejné školy a mají stejně zvídavou mysl. Séba, Kartáč a Makérka postupem času rozkrývají pověst o založení jejich rodného městečka. Když ovšem začnou nacházet první nejasnosti, strhnou na sebe pozornost někoho, kdo si rozhodně nepřeje, aby pravda vyšla najevo. Navíc se před odvážnými dětmi objeví nový svět, o němž nikdo neměl ani ponětí.

Perníkové městečko je kniha o světě, kde se může stát cokoliv. Pod zemí, na poli i pod vodou žijí kouzelní tvorové, o nichž se nám ani nesní. Ale přesto je největším kouzlem přátelství a důvěra. A pokud má člověk zvídavou mysl, přijde na vše, co ho zajímá. Odvážný Séba, sebejistá Makérka a bojácný Kartáč jsou postavy, z nichž vyvěrá síla knihy. Zejména z toho důvodu, že se v každé z nich lehce poznáme.

Dětský svět autora vždy fascinoval, zejména pro svou neukotvenost, neohraničenost. Přijde mu, že si v dospělosti tyto meze člověk vytyčuje, ovšem právě díky knihám si stále můžeme představovat, že nic kolem nás mít hranice nemusí. Když se rozhodl napsat svůj první větší prozaický text, volba dětské knihy byla jasná. Všechno se poskládalo ze střípků, které ke němu přicházely. Vzpomínky na tábory, oblíbené dětské postavy z knih a seriálů v dětství, rodné město a další.

Perníkové městečko je kniha o světě, kde se může stát cokoliv. Pod zemí, na poli i pod vodou žijí kouzelní tvorové, o nichž se nám ani nesní. Ale přesto je největším kouzlem přátelství a důvěra. A pokud má člověk zvídavou mysl, přijde na vše, co ho zajímá. Odvážný Séba, sebejistá Makérka a bojácný Kartáč jsou postavy, z nichž vyvěrá síla knihy. Zejména z toho důvodu, že se v každé z nich lehce poznáme.

Kniha je určena dětem od čtyř let a také těm, co mají rádi dobrodružné příběhy. Kapitoly jsou relativně krátké, tudíž je kniha vhodná pro čtení před spaním. V knize hraje jednu z hlavních rolí silná hrdinka v podobě Makérky. A každá dívka si díky ní může uvědomit, že jen ona sama rozhoduje o svých krocích. Je vhodná pro každé dítě, které se chce naučit, co je to přátelství, jak o něj pečovat a jak je důležité mít někoho po boku.

O autorovi

Na Univerzitě Pardubice vystudoval magisterský obor dějiny literární kultury. V současné době pracuje jako učitel na střední škole. Zabývá se výchovou, vzděláváním a didaktikou humanitních oborů. Debutoval rozsáhlou básnickou skladbou Noc s klaunem (2013). Pak mu vyšla sbírka veršů s názvem Monotónně znějící samoty (2015) a skladba Hořký letopočet (2017). Za báseň v próze Mount Anne (2019) byl nominován na Cenu Jiřího Ortena. Publikoval v časopisech Host, Dobrá adresa, Tahy, Partonyma, Plž a dalších. Perníkové městečko je jeho prozaická prvotina.

Dětský svět je nevyčerpatelný zdroj fantazie a autor se vždy chtěl pokusit kus tohoto světa zachytit. Výchovou dětí se zabývá teoreticky i prakticky v rámci volnočasových aktivit. O to více chtěl napsat něco, co by mohlo být i pro ně.

O Pointě:

Pointa je online nakladatelská služba, která autorům pomáhá sestavit knižní tým a zafinancovat vydání knihy s pomocí crowdfundingu. Následně je provede celým procesem, zajistí tisk a distribuci a pomůže s propagací.    

Ladislav Slezák: Perníkové městečko

Žánr: dobrodružství pro děti
Počet stran: 112
Rozměry: 130 x 200 mm
Vazba: brožovaná lepená
ISBN: 978-80-7650-984-9
Datum vydání: 3. 4. 2023
Cena: 269 Kč
Pointa.cz | Perníkové městečko
 

 

Comments

comments

Vyhledat