Program Metronome Festivalu je hotový

Metronome Prague ovládne na konci června scény v unikátním prostoru Výstaviště Praha. Od čtvrtka do soboty 23. – 25. června se tam odehraje několikrát odkládaný pátý ročník.

Přinášíme vám rozpis programu:

Program přináší 50 hudebních projektů na osmi scénách. Návštěvníci v něm najdou řadu nově potvrzených účinkujících, mnohých zahraničních hudebníků, kapel, unikátních domácích projektů i několik nových dramaturgických linií.

Hlavními hvězdami akce budou již dříve ohlášení australský zpěvák Nick Cave a The Bad Seeds, elektroničtí klasikové Underworld, americký zpěvák Beck nebo britské indie-popové duo Oh Wonder. Ty nově doplní například Britové Everything Everything, dream-popová Lola Marsh z Izraele, belgický projekt Oscar & The Wolf nebo řada hiphopových umělců. Nejdražší vstupenky jsou téměř vyprodané, standardní třídenní i jednodenní vstupenky jsou stále v prodeji na www.metronome.cz.

Premiéry ze zahraničí

Zahraniční programovou soupisku aktuálně doplňují další evropští účinkující. Festival symbolicky zahájí ukrajinská elektro-folková kapela Go_A, jež svoji zemi reprezentovala v loni v soutěži Eurovision Song Contest 2020 v nizozemském Rotterdamu s písní Shum a umístila se na pátém místě. Z Velké Británie přijede čtveřice Everything Everything proslulá progresivně-eklektickým rockovým zvukem a sociopolitickými texty. Byla dvakrát nominována na prestižní Mercury Prize a do Prahy přiveze materiál i ze zcela čerstvého šestého alba Raw Data Feel, jež vyšlo v polovině května. Belgická hudební scéna bude mít na Metronome Prague hned dva zástupce. Indie-popová kapela Balthazar má za sebou historii sahající až do roku 2004 a koncertování na turné i festivalech po celé Evropě i USA. Oscar & The Wolf je umělecké jméno belgického elektro-popového tvůrce Maxe Colombieho vydávajícího svá úspěšná alba v legendárním labelu Play It Again Sam. V Praze se pochlubí novinkou The Shimmer.

Metronome Prague bude mít ovšem na programu i mimořádné zástupce stále populárnější izraelské hudební scény. Dream-popovoá kapela Lola Marsh přiveze repertoár z alba, jehož vydání chystá na letošní rok.

Z Velké Británie dorazí křehká písničkářka Emily Burns nebo její kolegyně Lusaint, jež dosáhla více než 20 milionů streamů po celém světě a překonala britské rekordy Shazamu. Z Budapešti, kde nyní žije, si do Prahy odskočí osobitá americká zpěvačka Melissa Lingo a v rámci setu české kapely 333 se na Metronome představí rodačka z Louisiany Lisa Ramey.

Česká klasika i objevy

Domácí část programu na Křižíkově fontáně posílí Mňága a Žďorp, Čechomor nebo znovuobnovená Alice s Danem Bártou. Aktuální sound domácí scény představí 7krát3 nebo zpěvačky Anet X a Lenny. Mezinárodně etablovaný elektronický producent Floex vystoupí ve vizuálně i hudebně velmi vděčném projektu s Robotem Josefem.

V hledáčku je hip hop

Metronome Prague se v aktuálním ročníku rozhodl otevřít hip hopu. V rámci sobotního programu na MOON stage se tak představí například Flohio, kterou respektovaný Guardian nazval „nejzásadnějším novým hlasem britského rapu“.

„Jsem rád, že Metronome akcentuje to, že se rap dostal do popředí, a už letos mu dává velký prostor v rámci sobotního programu. Domnívám se, že v této oblasti je do budoucna velký potenciál,“ uzavírá Risto Sokolovski, který na festivalu sám vystoupí v sobotu po Underworld společně s Dj Trávou a projektem Lazy Lizard v Křižíkově pavilonu.

V pátek v nočních hodinách pokračuje Metronome s afterparty a djs Radia 1, v sobotu již zmíněnou Troublegang party a dalšími djs, a v neděli s afterparty Radia Spin i dalšími elektronickými projekty, to vše uvnitř a po rekonstrukci nově otevřených Křižíkových pavilonech.

metronome.cz

Comments

comments

Vyhledat