Kolben open 7 online

Z důvodu stávajícího zákazu velkých akcí se Pragovka Gallery rozhodla připravit svou největší výroční akci on-line, a to v sobotu 2. 5. mezi 10. až 22. hodinou.  Vysílání bude koncipováno tak, aby stejně jako reálný Kolben open, který se za normálních podmínek koná vždy v dubnu, oslovilo návštěvníky všech generací. Streamování proběhne na facebookové stránce Kolben open a na webu platformy Kultura doma a zahrne například on-line workshop pro děti, zahájení výstavy, odbornou přednášku o industriální architektuře či koncert a chybět nebudou ani setkání s umělci.

Kulturní akce Kolben Open, která je těsně spjatá s vysočanskou uměleckou komunitou, se i vzdor současné korona krizi uskuteční, a to online. Přes omezené technické prostředky tým organizátorů i letos široké veřejnosti umožní nahlédnout do jinak uzavřených mikrosvětů uměleckých ateliérů, a to formou video-rozhovorů, v jejichž rámci se představí například známá konceptuální umělkyně Karima Al-Muktharová, úspěšní malíři Adam Štech a Martin Matoušek a řada dalších rezidentů Pragovky.

Součástí Kolben open tradičně bývají workshopy pro děti a dospělé, proto také sobotní online program nabídne například výtvarný workshop zaměřený na práci s šablonami či eco-workshop na výrobu seed bombs. Stejně tak „tradičně“ diváci nahlédnou do historie industriální Pragovky, a to skrze přednášku historika architektury a pedagoga FA ČVUT Lukáše Berana, který přiblíží historii industriální architektury Vysočan a příběh továrny Praga, sahající až do roku 1907. Streamovat se ovšem bude i dokumentární pásmo ze vzpomínek pamětníků, kteří zažili Pragovku v době jejího průmyslového provozu jako její zaměstnanci.

Samozřejmě dojde i na zahájení výstavy současného mladého umění. Malíř Martin Lacko, student Akademie výtvarného umění, se představí výstavou s názvem Elf slashed with a sword, která prostřednictvím fantasy motivů přibližuje podstatu jednoho z novodobých ženských archetypů, jímž je podle slov kurátorky Dariny Alster:Zraněná, velmi silná žena, která zápasí sama se sebou a se společenským zavržením.“ Výstava potrvá do 12. 6. Večer uzavře live koncert současných a bývalých techniků Pragovka Gallery, kteří jsou sdruženi pod úspěšným dýdžejským projektem s názvem Kolektiv Wrong. Mimo vysílání bude také probíhat vědomostní hra Vezmi dědu na Pragovku. Celý den budeme vysílat živě přes facebook Kolben open a server Kultura doma.

 

Dále bude veškerý obsah možno následně shlédnout také na youtube kanálu Pragovka Gallery.

Událost Kolben Open vznikla v roce 2014 zdola jako spontánní počin pro několik přátel. Pestrá umělecká komunita působící v prostorách Pragovky je v současném českém kulturním kontextu největším tvůrčím ostrůvkem v sousedství sílících tendencí developmentu.

 

http://kolbenopen.cz/

https://www.facebook.com/pragovkagallery/

Comments

comments

Vyhledat