Kolínský Majáles představuje program

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

V pořadí již třetí ročník Kolínského Majálesu slibuje bohatší program než kdy dřív. Interpreti jako Zrní, WWW, Bert & Friends nebo MC Gey, slam poetry, divadla pro nejmenší i jejich doprovod, workshopy, diskuse, ale i výstavy. Tak bude vypadat poslední květnový víkend v Kolíně. Kolínský Majáles proběhne ve dnech 24. – 26. května.

Začátek plný kontrastů: Noc kostelů i Klubová noc
Program začíná už v pátek v Zahrádce pod věží. V symbolické kulise města čeká návštěvníky festivalu fotografický workshop, na které později naváže stále aktuální téma ekologie. Součástí pátečního odpoledního programu bude také výstava Kateřiny Hlaváčové. Tu si budou moct příchozí prohlédnout při poslechu klasické hudby v podání Samuela Weinfurtera.

Kolínský Majáles nově spojil síly také s Nocí kostelů. V pátek po 17. hodině tak bude otevřen kolínský kostel Českobratrské církve evangelické. Zde bude také k vidění výstava Marka Šmidta a o hudební podkres se postará jazzová formace Úšklebek nespokojenosti.

Páteční program završí Klubová noc v Baru Pod Hodinama. Už na ní se představí jeden z hlavních headlinerů festivalu MC Gey. Před jeho rapperským číslem se ale mohou místní těšit na vystoupení lokální Vilémovy kapely nebo na afterparty v režii kolínského DJ Makropula.

V sobotu se dění přesune z centra na Kmochův ostrov
Centrem sobotního dění bude Kmochův ostrov, na kterém organizátoři slibují zábavu pro všechny věkové kategorie. Pro děti si Skautský institut připravil program plný her. Prostor bude poset stánky s neziskovými organizacemi, občerstvením a také dvěmi stagemi připravenými na hudební vyvrcholení festivalu. Odpolední program bude za dobrovolné vstupné. Za povšimnutí určitě stojí kapela Wasabi, skupina složená ze studentů místního gymnázia, která v rámci odpoledního programu s příznačným názvem SpokoOdpo předvede svůj debut. Písně ze své sólové desky zazpívá také kolínská rodačka Eliška Dvořáková vystupující pod pseudonymem Hele Eli.“

Open air s mladými nadějemi i zaběhlými jmény
V sedm hodin večer pak začne hlavní program – open air. Nejdříve návštěvníky pobaví tři špičky české slam poetry – Lef’L’Leviathan, Pogo a Dejv Naslamkejv. Po nich vystoupí letošní objev rádia Wave – Good Times Only.

Následovat budou kapely alternativní scény kontrastující svým zvukem i laděním textů – zamyšlení Hundrum Lighthouse a sebeironičtí Bert and Friends.Headlinery sobotního open airu bude kapela Zrní, mísící folklór s klasickými popovými postupy, a experimentální a temní WWW.

V neděli program uzavře divadelní hra pro děti i dospělé Pan Králíček v Americe a panelová diskuse o využití smart prvků v Kolíně.

Vstupenky na placenou část Kolínského Majálesu jsou již v prodeji. Většina programu bude ale stejně jako minulý rok zdarma či za dobrovolný příspěvek.

Další informace týkající se programu a průběhu festivalu naleznete na facebookové události Kolínského Majálesu nebo na webových stránkách.

kolinskymajales.cz

Comments

comments

Vyhledat