Komentovaná prohlídka výstavy Martina Zeta již zítra v Galerii NoD

Galerie NoD zve na komentovanou prohlídku sólové výstavy Slova (Would I Were) sochaře, performera a konceptuálního umělce Martina Zeta, kterou připravil exkluzivně pro Galerii NoD. Komentovaná prohlídka proběhne ve středu 15. 7. 2020 od 18:00 v Galerii NoD (Dlouhá 33, Praha 1). Výstavou provede autor Martin Zet a kurátor výstavy Pavel Kubesa.

Výstava Slova (Would I Were) je umělcovou reakcí na proces jak vnitřní (osobní), tak i vnější (společenské) transformace, kterou v aktuálním (post)pandemickém období pozoruje, tvaruje a (spolu)prožívá. V minimalizující prostorové instalaci prozkoumává terén a směr přeskupování morálních témat, introspektivně ohledává možnosti sebepopisu, sebektiriky, sebeurčení či emancipace v nepřehledné psycho-politické krajině globalizované podoby světa.

Martin Zet (*1959) je sochař, performer, tvůrce multižánrových instalací, básník, vydavatel autorských knih, bývalý pedagog a nynější student, syn Evy a Miloše Zetových. Působí na české, ale i mezinárodní scéně od devadesátých let minulého století. Počátky jeho umělecké práce mají východisko v sochařském školení. Zabýval se původně elementárními konstrukčními tvary, ale důležitou rovinou jeho tvorby byl od začátku jeho působení také humor a ekologická či meditativní rovina vnímání prostředí, ve kterém žije. Postupně se v jeho práci prosazuje zájem o politické a společenské dění, zabývá se historií, zkoumá úlohu umělce a zejména sochaře. Pro výraz jeho práce je typická neokázalost a snaha redukovat sdělení na podstatu. Žije a pracuje v Libušíně. (Úryvek z životopisu autora pro výstavu „ZDI, SOKLY A MAKETY“ v Domě umění Brno)

Comments

comments

Vyhledat