Králíček Jojo se blíží!

foto z filmu Králíček Jojo, zdroj Cinemart
foto z filmu Králíček Jojo, zdroj Cinemart

Pokud jste měli na Silvestra štěstí, mohli jste vidět předpremiéru filmu Králíček Jojo (v takovém Aeru ale bylo beznadějně vyprodáno…). Takže my se těšíme na běžnou poremiéru 23. ledna. Co že je tenhle očekávaný film zač?

Oblíbený Taika Waititi (scénář, režie i jedna z rolí) natočil ulítlou komedii z období druhé světové války. Malý chlapeček má jako mnoho jiných chlapečků imaginárního kamaráda, ale ten jeho je Hitler. Desetiletý kluk Jojo (Roman Griffin Davis) má našlápnuto k náckovské kariéře, jenže zjistí, že jeho maminka (Scarlett Johansson) ukrývá židovskou holčičku, a to věci poněkud zkomplikuje.

Vtipný i dojemný příběh jde do kin 23. ledna. Koukněte se na trailer.


 

foto z filmu Králíček Jojo, zdroj Cinemart

 

Králíček Jojo

(Jojo Rabbit) 

Premiéra: 23. 1. 2020

Twentieth Century Fox

ČR, Nový Zéland, 2019 

Režie: Taika Waititi

Scénář: Taika Waititi

Kamera: Mihai Malaimare Jr.

Hudba: Michael Giacchino

Hrají: Roman Griffin Davis, Scarlett Johansson, Thomasin McKenzie,Taika Waititi, Sam Rockwell, Rebel Wilson, Stephen Merchant, Alfie Allen

O filmu:

Jojo si to užívá. Jako správný malý kluk má spoustu kamarádů v Hitlerjugend, nej-přítele Yorkiho a pak ještě jednoho kamaráda imaginárního – Adolfa Hitlera. Prostě pohoda. Dokud nezjistí, že jeho maminka ukrývá židovskou dívku. Režisér Taika Waititi natočil příběh z druhé světové války se svým osobitým stylem humoru.

Být v nacistické Třetí říši malým blonďatým klukem znamená poměrně dost přímočarou kariéru. Tedy aspoň na jejím začátku. Jedním z prvních kroků je členství v organizaci Hitlerjugend, čili v „Hitlerově mládeži,“ což obnáší trochu vojenského drilu, pálení závadných knih, vyhazování věcí do vzduchu, nenávidění židů a podobné hraní si na vojáčky i na válku. A to v partě se spoustou Hitlerovi též velmi oddaných kamarádů. Smysl a cíl to má jednoduchý: stát se řádným a plnohodnotným nacistou. 

A tím chce být i desetiletý kluk Jojo (Roman Griffin Davis), kterému v tom pomáhá jeho imaginární přítel, tak trochu nablblý Adolf Hitler (Taika Waititi). Adolf Jojovi radí v různých životních situacích a podporuje jej v jeho správném náckovství. Zlom v Jojově životě nastane v okamžiku, kdy zjistí, že jeho maminka (Scarlett Johansson) ukrývá v podkroví židovskou dívku (Thomasin McKenzie). Od té chvíle musí malý Jojo čelit svému vlastnímu zaslepenému nacismu a s tím mu jeho vymyšlený Hitler už může jen velmi těžko poradit. I když se docela snaží.

Novozélandský režisér Taika Waititi (Hon na pačlověky, Thor: Ragnarok) si pro natáčení exteriérů filmu Králíček Jojo vybral česká města Žatec a Úštěk. Interiérové scény pak vznikly v barrandovských ateliérech.

Přístupnost: pro všechny

Žánr: komedie / drama / satira

Verze: anglicky s českými titulky

Stopáž: 108 min

foto z filmu Králíček Jojo, zdroj Cinemart

Comments

comments

Vyhledat