Křest knihy Insanie v Akropoli se vydařil

foto Jiří Janda
foto Jiří Janda

Zpěvníčky se svými texty pro fanoušky a někdy i širší publikum už vydala celá řada kapel. Před tím, co právě provedla Insania, by ovšem museli srazit paty snad i autoři klasického opusu The Beatles v písních a obrazech.

 

A nejen proto, že Kacířův kancionál, do něhož pánové z Brna shrnuli tři desetiletí své existence, je oproti knížce textů slavné liverpoolské čtveřice o víc než třetinu objemnější. Třeba taky proto, že se od něj čtenáři nemusí odtrhnout ani poté, co těžkotonážní knížku uloží do knihovničky. Po stažení příslušné aplikace se totiž ještě na mobilech můžou vyblbnout se skrytým obsahem, který se má postupně aktualizovat.

 

Autoři včetně spřátelených výtvarníků si s „kancionálem“ hráli jako správní hračičkové dlouhé dva roky. Pomáhali jim lidi z party, která má na kontě populární trilogii Kmeny. Výsledek možná ještě předčil očekávání.

 

Přesvědčit se o tom mohly třeba víc než dvě desítky fanoušků, kteří si výpravnou knížku pořídili přímo na středečním křtu ve slušně zaplněném pražském Paláci Akropolis. Možná i ti dva nadšenci, kteří se k nelibosti muzikantů dlouhé minuty potáceli po scéně během hraní, než je vyvedla ochranka.

Kapela byla ve svém živlu, stejně jako její publikum. Pánové vystřihli 15 písniček ve svém stylu „mezi nebem a peklem“ od úvodní Bohové jdou k lidem po Ať kypí žluč nebo Celestýna si pořídila otlučenej revolver. Družná zábava muzikantů s ctiteli (a hlavně ctitelkami) pokračovala po policejní hodině ještě v předsálí.

Insania

Palác Akropolis 22.5.2019

 

Comments

comments

Vyhledat