Výběr novinek z letošního MFF Karlovy Vary v Kině Pilotů startuje dnes!

Sweet Country Plakát (pořadatel akce)
Sweet Country Plakát (pořadatel akce)

Dnešním dnem (9. 7. 2018) startuje ve vršovickém Kině Pilotů dvoutýdenní filmový maraton, který přinese výběr filmů z letošního MFF v Karlových Varech (více o programu na www.kinopilotu.cz).      

Nezávislá filmová distribuce Pilot Film během 53. ročníku představila celkem sedm filmů, z nichž většina je v předpremiéře zařazena do tohoto speciálního programu, samozřejmě doplněna o další filmy.

Ke dvěma z nich bude Kino Pilotů po projekci pořádat diskuze s autory:

úterý 10. 7. 2018 v 19:00 – projekce soutěžního dokumentárního filmu V Mosulu s delegací a následnou diskuzí s autorkou Janou Andert; dokumentaristka strávila osm měsíců s elitní jednotkou irácké armády v prvních liniích bitvy o Mosul, od roku 2014 do června 2017 okupovaného bojovníky Islámského státu; film je nebojácným svědectvím o městu v ruinách; více naleznete v přiloženém press kitu;

středa 11. 7. 2018 v 18:00 – Markéta chce taštičku s diskuzí s tvůrci; český dokument Miroslava Janka o Markétě, která trpí autismem v kombinaci s retardací, s tzv. Rettovým syndromem; film se snaží nenápadně navrhnout divákovi, aby se nebál všelijakých divných lidí, že s nimi může být i legrace a že můžou být inspirativní; více informací v příloze.

Další filmy z distribuce Pilot Film, jež vzbudily mimořádný ohlas během letošního karlovarského festivalu, které lze vidět ještě před jejich distribuční premiérou:

Sweet Country – jedinečný australský film Warwicka Thorntona s hvězdným obsazením (Sam NeillBryan BrownEwen Leslie a další) inspirovaný skutečnými událostmi zde uvidí diváci v předpremiéře. Do kin půjde Sweet Country, mající na kontě 6 vítězství a 10 nominací z prestižních světových festivalů včetně Benátek, 2. srpna 2018Více naleznete v přiloženém press kitu.

Útěk (Fuga) – film polské režisérky Agnieszky Smoczyńské měli možnost vidět diváci letos v Cannes. Příběh o znovu nalezené ženě avšak s drasticky odlišnou identitou bude uveden do kin 6. prosince. Film vznikl v české koprodukci, když se na jeho výrobě podílela producentka Karla Stojáková ze společnosti Axman Production.

Comments

comments

Vyhledat