Michal Gabriel vystavuje v pražské Karpuchina Gallery

Michal Gabriel: Dioráma
Michal Gabriel: Dioráma

Karpuchina Gallery, progresivní galerie současného umění, která sídlí v Rybné 22 v centru Prahy, představí 22. listopadu v 18 hodin na úvodní vernisáži díla českého autora Michala Gabriela. Výstava Otvírač srdcí potrvá do 29. ledna. Název výstavy je inspirován stejnojmenným megalitem, který autor nalezl na šumavských stráních.

„Znovuobjevování šumavské mystiky. Prastaré menhiry ukryté na místech, o kterých mapy sice vědí, ale odmítají k nim dovést. Procházka jako způsob prožívání prostoru i východisko z každodennosti. To jsou úhelná témata nového vizuálního projektu Michala Gabriela koncipovaného pro pražskou Karpuchina Gallery, v němž rezonují osobní příběhy i vzpomínky z dětství. Nový cyklus 3D pohledů upřených do krajiny je zároveň úvahou o dematerializaci sochy, při níž se detailní odraz reality bortí do polygonů,” konstatuje kurátor výstavy Radek Wohlmuth.

Michal Gabriel (1960) vystudoval v roce 1987 pražskou Akademii výtvarných umění v ateliéru Jiřího Hány. Patří k nejvýraznějším sochařům generace přelomu 80. a 90. let. Tvorba Michala Gabriela často pracuje s mýty a archetypy, často se v ní objevují různí bájní tvorové i zvířata se symbolickým výkladem. Od monumentálních objektů Gabriel ve své tvorbě často přechází k téměř miniaturním artefaktům zobrazujícím obyčejné věci či abstraktní tajemné objekty.

 

Karpuchina Gallery
https://www.karpuchina.gallery/
Rybná 22, Praha 1
Otevřeno: úterý až neděle 13–18 hod. nebo po domluvě


Přečtěte si také náš rozhovor s Michalem Gabrielem a další články k tématu:

 

Comments

comments

Vyhledat