Kupte si šátek, který pomáhá k záchraně nosorožců

Terezie Kovalová A Lukrécie, Foto Alžběta Jungrová
Terezie Kovalová A Lukrécie, Foto Alžběta Jungrová

Návrhářka nejúspěšnějších módních domů světa navrhla k výročí safari parku limitovanou kolekci šátků a jediný exemplář kabelky a kabátku. Výtěžek z prodeje pomůže k záchraně nosorožců

 

Exkluzivní kolekce 75 šátků ze 100% hedvábí je mimořádným dárkem Andrey Vytlačilové k 75 letům chovu zvířat ve Dvoře Králové. Návrhářka tak podpoří záchranu nosorožců bílých severních.   

 

Slon, hrabáč a především dva nosorožci obklopení africkou flórou zdobí čtvercový šátek z dílny návrhářky Andrey Vytlačilové. „K Safari Parku ve Dvoře Králové mám od dětství velmi blízko. Vyrostla jsem v Podkrkonoší a v zoo ve Dvoře strávila mnoho dní. Pandemie zasáhla i safari park, a tak jsem hledala cestu, jak pomoci. Jak jinak, než skrze mou tvorbu? Tak vznikla limitovaná číslovaná edice 75 šátků, kterou doprovází hedvábná kabelka a hedvábný kabátek,“ říká Andrea Vytlačilová.

 

Nosorožci symbolizují Fatu a Nájin, poslední dva známé nosorožce bílé severní na planetě. Právě snahou o záchranu tohoto druhu Safari Park Dvůr Králové proslul. Mladá designérka, která prožila dětství ve východočeských Mžanech pár desítek kilometrů od safari parku, se k příležitosti 75 let existence chovu zvířat ve Dvoře Králové rozhodla světově známý projekt podpořit.

 

Výtěžek z prodeje limitované kolekce šátků a dražby kabelky a kabátku, zmíněné dva kusy vznikly v jediném exempláři, přispěje na další fungování projektu na záchranu nosorožců bílých severních. Právě takové projekty zasáhla koronavirová omezení sice nepřímo, zato však velmi citelně.

 

Motiv kolekce je mimořádný nejen svou tematikou, ale také zpracováním, Andrea Vytlačiová dosud nikdy nevytvořila šátek, kterému by dominovaly černá a bílá – návrhářka proslula pestrou paletou nejrůznějších barev, které získává především z přírodních zdrojů, jako jsou avokádové pecky nebo květní lístky rostlin ze zahrady jejích prarodičů ve východních Čechách.

 

Mimořádný talent v oblasti módního tisku přinesl Andree Vytlačilové světový věhlas. Studentka nejprestižnější módní školy světa, londýnské Central St. Martins, díky němu působila v těch nejlepších módních domech jako Marc Jacobs, Kenzo, Balenciaga nebo Versace. Český magazín Forbes ji zařadil do prestižního žebříčku 30pod30 a v letošním roce byla vyhlášena jedním z největších mladých talentů české módní scény. Nejen z důvodu koronavirových omezení totiž Andrea Vytlačilová začala trávit více času doma v Česku, kde začala budovat i svou značku.

 

Právě v době nejtužších koronavirových omezení dostala možnost navštívit prázdný safari park a pozorováním zdejších zvířat získat inspiraci pro jedinečný design svého šátku.

 

Šátek je k zakoupení na https://andreavytlacilova.com/collections/safari-park-dvur-kralove-andrea-vytlacilova/products/hedvabny-satek-safari-90×90-cm-100-hedvabi

 

Celá kolekce: https://andreavytlacilova.com/collections/safari-park-dvur-kralove-andrea-vytlacilova

 

Dražba kabelky proběhne od pondělí 20. září 2021 do pondělí 4. října 2021, potrvá tak 14 dní.

Odkaz: https://www.facebook.com/events/929261847934679

 

Comments

comments

Vyhledat