Láska prochází ramenem. Bistro Ramen, snímek o lásce, jídle a rodinných tajemstvích, vstupuje do kin

 

Čtrnáctého června vstupuje do kin japonsko-singapurský snímek režiséra Erica Khoo Bistro Ramen. Cenami ověnčený filmař, jehož filmy se promítaly na festivalech v Berlíně, v Cannes či v Torontu, bývá označován za tvůrce, který vrátil Singapur zpět na mezinárodní filmovou mapu. V Khoově posledním filmu se mladý japonský šéfkuchař a odborník na pokrm ramen Masato vydává do Singapuru pátrat po svých kořenech. Ve městě plném chutí a vůní objevuje lahodné recepty a rodinná tajemství. Film Bistro Ramen byl poprvé uveden na letošním Berlinale v sekci Culinary Cinema, která každoročně připravuje výběr těch nejlepších filmů o jídle. 

 

Podívejte se na český trailer k filmu!

Singapurský tvůrce, který prorazil na těch nejprestižnějších světových festivalech

Vždy mě fascinovalo jídlo a jeho role v našich životech. Řekl bych, že přímo definuje, kým jsme. Jsem dokonce přesvědčený, že jídlo má moc lidi spojovat. Umí je dát dohromady za těch nejzáhadnějších okolností,“ řekl Eric Khoo o námětu filmu. Cenami ověnčený režisér se svými snímky zasadil o oživení singapurského filmového průmyslu. Byl prvním Singapurcem, jehož filmy se promítaly na celosvětově významných festivalech v Berlíně, Benátkách, Cannes nebo Torontu. Francouzské ministerstvo kultury mu udělilo Řád umění a literatury nejvyššího stupně a jeho film My Magic byl v roce 2008 v Cannes nominován na Zlatou palmu. Několikrát byl také předsedou porot na filmových festivalech v Locarnu, Rotterdamu, Hongkongu či jihokorejském Bucheonu. Kultuře stravování se Khoo věnoval také ve svém předchozím snímku Wanton Mee, kterým vzdal poctu singapurským pouličním prodavačům pokrmu wanton mee a v roce 2016 byl promítán v kulinářské sekci Berlinale.

 

Bistro Ramen

Singapur / Japonsko, 2018 | 89 minut | japonsky, anglicky, mandarínsky, kantonsky | české titulky | premiéra: 14. června 2018

 

žánr romantické drama

scénář Tan Fong Cheng, Kim Hoh Wong režie Eric Khoo kamera Brian Gothong Tan střih Natalie Soh hudba Kevin Matthews hrají Takumi Saito, Seiko Matsuda, Tsuyoshi Ihara, Tetsuya Bessho a další…

stránka filmu https://www.aerofilms.cz/bistro-ramen/

 

synopse

Mladý šéfkuchař Masato je odborník na tradiční japonský pokrm ramen, který se v jeho rodině vaří už po generace. Když mu život přichystá nečekanou zkoušku, vydá se Masato na dalekou cestu do Singapuru. Ve městě plném chutí a vůní pozná víc než jen lahodné recepty a rodinná tajemství. Ukáže se, že jídlo má zvláštní moc sbližovat lidi a napravovat dávné křivdy. A že láska prochází ramenem.

 

www.aerofilms.cz

Fotografie v tiskové kvalitě a další materiály k filmům a přehlídce najdete na aero.capsa.cz – přístupové údaje na vyžádání.

 

Comments

comments

Vyhledat