Celovečerní film Johany Ožvold The Sound is Innocent v předpremiéře na festivalu Lunchmeat

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

Dokumentární film režisérky Johany Ožvold The Sound is Innocent bude v české předpremiéře uveden 2. října 2019 na hudebním festivalu Lunchmeat ve Studiu Hrdinů. Snímek je hravou a poetickou cestou do snového světa nahrávacích studií, elektronické hudby a experimentálního zvuku. Mapuje scénu elektronické hudby skrze šest významných osobností, mezi kterými je například zakladatel labelu Hyperdub Steve Goodman (Kode9), ředitel Institutu pro výzkum sonologie a elektroakustické hudby GRM Francois Bonnet (Kassel Jaeger) či zakladatel platformy Dirty Electronics John Richards. Film byl ve světové premiéře uveden na prestižním festivalu Visions du Réel v soutěžní sekci Burning Lights. Promítal se také v oficiální selekci největšího britského festivalu dokumentárních filmů Sheffield Doc/Fest 2019. Na festivalu DOK.fest München 2019 byl nominován na Cenu Arri Amira za nejlepší kameru. Předpremiéra na festivalu Lunchmeat je pro české diváky první příležitostí film zhlédnout. 

Dokumentární snímek The Sound is Innocent představuje výseč současné elektronické hudební scény a vypráví nedávnou historii zvukového experimentu. Ve svém celovečerním debutu provede Johana Ožvold diváky tajemnou výzkumnou institucí. V archivech se nacházejí vzpomínky a útržky zásadních okamžiků vývoje elektronické hudby. Film tak osciluje mezi frekvencemi laděnými za železnou oponou, konfrontační francouzskou avantgardou a mnoha průkopníky zvukových experimentů.

Představí se klíčové osobnosti současného světa elektronické hudby: John Richards, anglický hudebník a teoretik elektronické a post-digitální hudby, který se proslavil jako zakladatel platformy Dirty Electronics; Steve Goodman aka Kode9, zakladatel labelu Hyperdub; Francois Bonnet aka Kassel Jaeger, ředitel Institutu pro výzkum sonologie a elektroakustické hudby GRM; Julian Rohrhuber, profesor aplikované informatiky a hudebník, který se podílí na vývoji open-source programovacího jazyka SuperCollider; Hannes Hoelzl a Alberto De Campo z UDK v Berlíně. The Sound is Innocent je osobitou generační reflexí elektronické hudby z hlediska proměn nástroje. Elektronická hudba se tak stává metaforou dnešního rychle se měnícího světa. Snímek vstoupí do distribuce v říjnu 2019.

THE SOUND IS INNOCENT
Protagonisté: François Bonnet, Steve Goodman, Julian Rohrhuber, John Richards, Hannes Hoelzl & Alberto de Campo a další
Režie: Johana Ožvold
Scénář: Johana Ožvold, Lukáš Csicsely
Producent: Kristýna Michálek Květová
Koproducenti: Jean-Lauren Csinidis, Ivan Ostrochovský, Katarina Tomková
Původní hudba a konzultace: Martin Ožvold
Kamera: Šimon Dvořáček
Střih: Zuzana Walter
Sound design: Adam Voneš, Martin Ožvold
Architekt: Antonín Šilar
Dramaturgie: Martin Mareček
Producent: Cinémotif Films (CZ)
Koproducenti: Films de Force Majeure (FR), Punkchart Films (SK), UPP, Soundsquare, Česká televize, RTVS Rozhlas a televízia Slovenska, Lyon Capital TV
Finanční podpora: Státní fond kinematografie, Audiovizuálný fond  AVF, Region SUD, SACEM, Procirep-Angoa
Vyvinuto během workshopů: Ex Oriente 2016 & Eurodoc 2017 

Comments

comments

Vyhledat