Laureátem Ceny Jindřicha Chalupeckého 2019 je Andreas Gajdošík

Držitelem ceny pro vizuální umělce do 35 let se dnes stal Andreas Gajdošík. Umělec, který ve své tvorbě dlouhodobě kombinuje programátorské schopnosti se sociální a politickou angažovaností, je známý především skrze projekty zveřejněné ve virtuálním prostoru, jako jsou mystifikační webové stránky bojující proti xenofobii nebo mocenským strukturám. 
Diváckou cenu Českých center a s ní spojený rezidenční pobyt v sídle některého z Českých center získala Pavla Malinová za svou sérii maleb doplněnou o kamenné sochy a specifickou scénografii. Porota ocenila také sdílený experimentální prvek letošní výstavy finalistů Ceny Jindřicha Chalupeckého, a sice její pohon na solární energii a související výzkum směrem k udržitelnosti činnosti kulturních institucí v době klimatické nouze. 
Slavnostní ceremoniál v režii Bohdana Bláhovce se konal v prostorách kina Metropol v Olomouci, poprvé ve spolupráci s festivalem PAF Olomouc 2019. Výstava Cena Jindřicha Chalupeckého 2019 je k navštívení až do 19. ledna 2020 v prostorách Pražákova paláce Moravské galerie v Brně.

Comments

comments

Vyhledat