Leeda má novou módní kolekci nazvanou Touch me!

Foto: Maxmilián Denkr
Foto: Maxmilián Denkr

Nová kolekce Leeda s názvem TOUCH ME! volně navazuje na předchozí CATCH ME! 

A jako poslední z trilogie bude představena svatební řada LOVE ME! 

Inspirací se jí staly vodní řečiště a meandry řek, které z nadhledu tvoří zdánlivě nahodilé obrazce. Rozcházejí se a zase splývají v jedno, sílí, ztrácí se v zemi. Proud vody plynoucí a pulzující s lehkostí i silou. Uklidňující i destruktivní, překonávající překážky, vytrvale hledající nové cesty krajinou.

Autorské potisky materiálů i dezény pletáží vznikly ve spolupráci s grafickým designérem Mariem Corradinim.

Jako výraz úcty k použitým materiálům i jako projev zalíbení v estetice nahromadění různorodých odstřižků látek jsou z nich skládány a následně přefoceny velkoplošné vzory. Kombinace s výraznou kontrastní typografií pak vzoru dodá na aktuálnosti.

 

“Snažím se zpracovávat materiály do posledního kousku, hledám jejich další uplatnění s ohledem na to, aby byly látky využity s co nejmenším odpadem. Barevnost je temná a vyrovnaná. Dominuje černá, fialová a žlutá, doplňkově pak šedá, zelená a červená. Pracuji s hedvábím, vlnou, bavlnou, pro pohodlí a funkčnost s termocoolem a látkami s nanomembránou. Střihy jsou minimalistické, modely variabilní, často asymetrické, linie čisté a jednoduché. V kolekci se opakuje možnost vázání a šál, které je možné nechat jen volně splývat, nebo jimi měnit siluetu,” představuje novou kolekci LEEDA designérka Lucie Kutálková.

A dodává: “Do stylingu jsem vybrala šperky z kolekcí Win Win a Superrings designérky Adély Fejtkové. Jsou okázalé a bohaté, ale díky své jemné konstrukci a vnitřní architektuře mohou zároveň působit i jemně a křehce.

Doplnila jsem také recyklované náušnice Leeda. Zbytek džínoviny jsem zkombinovala s odloženými a znovunalezenými náušnicemi, které se tak změnily v nový masivní šperk.”

 

LEEDA byla založena roku 2003. Nenásleduje módní sezony, pracuje vlastním tempem.

Tvorba Lucie Kutálkové je minimalistická, s promyšleným detailem, důrazem na nositelnost, kvalitu, nadčasovost i udržitelnost. Věnuje se rovněž individuální zakázkové tvorbě. Její design se vyznačuje lehkostí a elegancí. Vyzařuje zdravé sebevědomí a nezávislé myšlení.  Můžete ji navštívit v kamenném obchodu v Bartolomějské ulici nedaleko Národního divadla. Najdete tam nejen kolekce Leeda, ale i pečlivě vybrané šperky a doplňky, zejména lokálních designérů.

Comments

comments

Vyhledat