Lenka Dusilová pokřtí album Řeka

Festival Spectaculare 2021 & Monument/um & Laterna Magika uvádí

LENKA DUSILOVÁ & ŘEKA ANSÁMBL – KŘEST ALBA ŘEKA

Lenka Dusilová pokřtí 20. 12. na Nové scéně Národního divadla album Řeka, za které získala ocenění ve třech kategoriích hudebních Cen Anděl 2020 (album roku, skladba roku a sólová interpretka roku). Křest umělecky vzniká ve spolupráci s předním vizuálním umělcem VJ Aeldrynem ze studia Lunchmeat a hudebním tělesem Řeka Ansámbl, speciálně sestaveném pro tuto příležitost.  Lenka Dusilová slibuje návštěvníkům „audiovizuální koncertní lahůdku, která nabízí hlubší smyslový prožitek a ponor do hudby alba Řeka.”

 

„Nabídka uskutečnit tenhle neobyčejný křest na Nové scéně Národního divadla v rámci mého oblíbeného festivalu Spectaculare mě nadchla k tomu, abych se pokusila naživo více prohloubit prožitek a přiblížit předobrazy hudebních krajin alba Řeka ve velkorysejší hudební a vizuální formě,” říká Lenka Dusilová.

 

Lenka Dusilová v hudebním tělese Řeka Ansámbl, sestaveném pouze pro tuto jedinou příležitost,  propojí hudebníky z kapely Květy s písničkářkou Alenou Pohlovou, kteří ji v současnosti originálním a živelným způsobem doprovázejí na některých koncertech,  společně s některými hudebníky a virtuózy, kteří pomohli albu Řeka na svět. Jsou jimi Miloš Dvořáček, Oskar Török, Monika Načeva a samozřejmě i hudební producenti alba Petr Ostrouchov a Ondřej Mikula aka Aid Kid.

 

Vizuálně křest úzce navazuje i na dlouhodobou spolupráci Lenky Dusilové s VJ Aeldrynem ze studia Lunchmeat, se kterým ji pojí i tvorba uměleckého obsahu projektu Monument/um, který pomáhá ohroženým památkám v bývalých Sudetech, ze kterého album Řeka i částečně čerpá.

 

„Kromě Monument/a mě inspirovalo zkoumání rodinných kořenů a zátěží, momentů, které nejsou dohledatelné. Domněnkami a fantaziemi jsem se s nimi na desce popasovala a z Řeky se tak stala poklona minulosti,“ říká Lenka Dusilová.

 

Koncert je zároveň součástí festivalu Spectaculare 2021 a dotýká se i projektu Monument/um, neboť část vstupného poputuje na pomoc vybraným památkám.

Koncert se koná za finanční podpory Ministerstva kultury.

 

Oceněné album Řeka vydalo v listopadu 2020 vydavatelství Animal Music za podpory Ministerstva kultury a Magistrátu hl. m. Prahy.

 

Řeka Ansámbl:

Lenka Dusilová – zpěv, akustická kytara, loops

Aid Kid – sound design, ambient

Petr Ostrouchov – kytary, klávesy, zpěv

Martin E. Kyšperský – elektrické kytary
Aleš Pilgr – basa, elektrický kontrabas
Ondřej Kyas – kytary, klávesy, elektronika, zpěv
Jakub Kočička – bicí, perkuse
Alena Pohlová – klávesové nástoje, zpěv

Oskar Török – trubka, perkuse, zpěv

Miloš Dvořáček – bicí, perkuse

Načeva – zpěv

Vizuální stránka koncertu – VJ Aeldryn

Světelný design – Ondřej Bylok

 

 

Křest cenami ověnčeného alba Řeka proběhne na Nové scéně Národního divadla v Praze 20. 12. 2021 od 20:00 hodin.

 

Vstupenky v cenových kategoriích 990 Kč, 890 Kč, a 790 Kč jsou k dostání na pokladně Národního divadla nebo on-line na adrese: https://bit.ly/3bQDGEl

 

VÍCE INFORMACÍ: www.spectaculare.cz, www.narodni-divadlo.cz, www.lenkadusilova.art

 

 

Comments

comments

Vyhledat