Letní jóga v Národní galerii Praha

foto-Dagmar-Husarova
foto-Dagmar-Husarova

Letní program naplněný jógou a meditací, spojený s novou výstavou ZENGA ⁠⁠–⁠⁠ japonské zenové obrazy ze sbírky Kaeru-an povedou skvělí lektoři spolupracující s Power Yoga Akademií Václava Krejčíka.

Přijďte si v průběhu července, srpna a září zacvičit na terasu Schwarzenberského paláce, který je unikátní svým výhledem na panorama celé Prahy, a zklidněte tak svou mysl od rušivých myšlenek všedních dnů. Propojte tělo a mysl a vychutnejte si přítomný okamžik pod vedením skvělých lektorů. Vybírat můžete z ranních či večerních lekcí, příjemně se naladit na nový den, nebo se naopak po náročném dni zrelaxovat.

Zakoupením vstupenky na lekci získáte také volný vstup do výstavy ZENGA ⁠⁠–⁠⁠ japonské zenové obrazy ze sbírky Kaeru-an, která vůbec poprvé představuje část unikátní sbírky japonské zenové malby a kaligrafie „Z žabí chýše“. Vstup do výstav lze uplatnit kdykoliv nehledě na termín lekce.

Vstupenky na první červnovou lekci (26. 6.) jsou v prodeji na ngprague.cz od 17. června, další termíny budou do prodeje uvolňovány postupně vždy první kalendářní den v měsíci na daný měsíc.

PROGRAM LEKCÍ

NE 26/6 9.30–10.30
Václav Krejčík – Jin jang jóga
Sebezkušenostní přístup k józe plynoucí mezi jin-jang principem, s pozorností směřovanou k dechu, pohybu, plynutí, ale i k zastavení se. Kreativní lekce kombinující dynamiku a relaxaci, spojující ásany a techniky jógy, ovlivňující tělo jako celek.

ČT 14/7 19.00–20.00
Zuzana Klingrová – Tantra hatha jóga
Lekce jógy pro vnitřní klid a stabilitu, věnovaná praxi pránájámy, ásan a meditaci.

ČT 21/7 19.00–20.00
Jakub Šamberger – Energy flow jóga
Lekce jógy propojující ásany do sestav, dechové a pohybové techniky uvolňující tělo a vědomou práci s dechem jako průvodcem k vědomému soustředění.

ČT 28/7 19.00–20.00
Markéta Faustová – Prána flow jóga
Jóga v krajinách duše s živou hudbou. Lekce flow jógy, která vás naplní jako procházka lesem.

ČT 11/8 19.00–20.00
Václav Krejčík – Jemná jóga a jóga nidra
Lekce jógy, založená na protažení jednoduchými jógovými pozicemi a technice bdělého spánku, jako hluboká relaxace, kdy dochází k uvolnění lidské bytosti na všech úrovních na základě specializované jógové techniky – jógový spánek.

ČT 25/8 19.00–20.00 hodin
Simona Josefová – Letní flow jóga
Jógové sekvence zaměřené na otevření hrudníku, otevření kyčlí, posílení centra těla, rovnováhu a stabilitu. Součástí lekce je závěrečná relaxace s meditací.

SO 27/8 9.00–10.00
Veronika Ševčíková –⁠ Vinjása jóga
Lekce jógy zaměřená na plynulé navazování pozic na vlně dechu.

ČT 8/9 19.00–20.00
Václav Krejčík a Jakub Šamberger – Jin jang jóga
Sebezkušenostní přístup k józe plynoucí mezi jin-jang principem, s pozorností směřovanou k dechu, pohybu, plynutí, ale i k zastavení se. Kreativní lekce kombinující dynamiku a relaxaci, spojující ásany a techniky jógy, ovlivňující tělo jako celek.

ČT 22/9 19.00–20.00
Dara Rakovčík – Večerní vinjása jóga
Lekce jógy, která po celém dni uvolní a zahřeje tělo, plynulý dech zklidní mysl a závěrečná šavásana s vůní aroma olejíčků nás připraví na klidný spánek.

 

více info zde: Ztišit mysl jógou na terase Schwarzenberského paláce | Národní galerie Praha (ngprague.cz)

Comments

comments

Vyhledat