Lush Bring it Back – nový program na recyklaci plastových obalů

V průběhu let se LUSH neustále snaží hledat cesty k odpovědné recyklaci a cítí se zodpovědní za to, co se děje s použitými obaly. 

„Nelíbila se nám představa, že by se naše černé kelímky mohly ocitnout na skládce nebo v přírodě, a proto jsme v únoru 2021 vylepšili náš již 12 let fungující program, který zákazníkům umožňuje přinést černé kelímky zpět do obchodu výměnou za pleťovou masku zdarma, a ve Spojeném království jsme představili nové schéma Bring It Back (Přines zpátky). S radostí oznamujeme, že nyní tento program, v rámci kterého nám naši zákazníci pomohou uzavřít kruh, spouštíme i v České republice,“  prozradila společnost LUSH.

Od nynějška tak můžete do některého z kamenných obchodů LUSH donést zpět čisté plastové obaly od Lush produktů v jakémkoli množství, a pokud splňují podmínky programu, za každý z nich bude odečteno 10 Kč z ceny dalšího nákupu.*

Všechny prázdné nádoby poputují do Lush Green Hubu. PET (polyethylentereftalát) a HDPE (vysokohustotní polyethylen), ze kterých jsou  lahvičky, pak se přesunou dál k  partnerům, kteří zajistí jejich recyklaci. Polypropylen zde zůstává, zpracuje se a vyrobí se z něj znovu černé kelímky Lush.

Vyhovoval vám spíše systém 5 kelímků za čerstvou masku? Nevadí, můžete si vybrat, které schéma na své obaly uplatníte.

Víte se dozvíte přímo na stránkách LUSH

*Obaly nelze vracet do e-shopu – osobně ani poštou.

Comments

comments

Vyhledat