MACY GRAY SE VRACÍ DO ČESKÉ REPUBLIKY!

Stále eklektická zpěvačka, skladatelka a herečka Macy Gray se vrací ve vrcholné formě s novým inspirovaným  jedenáctipísňovým albem The Reset od Moonslice Records a v novém podání – v čele své vlastní kapely  The California Jet Club. Album The Reset, které produkoval Tommy Parker, odhaluje 360 stupňů Macy Gray  v její nejlepší lyrické introspektivě a hlasové živelnosti. Písně se pohybují od Macyiny charakteristické zranitelné  intimity v hlavním singlu „Thinking of You“, přes epickou orchestrální baladu „You Got Away“ a slavnostní,  sexy cirkus „Bottom to the Top“ až po zvučně odražený zpěvný vzlet „Every Night“ se speciálním hostem,  rapperem Mainem. 

Díky tomu, že se toto album odlišuje od předchozích deseti studiových projektů ve vynikajícím katalogu  umělce, který byl pětkrát nominován na Grammy (a jednou vyhrál), se na něm plně podílejí členové jeho  koncertní kapely, bubeník Tamir Barzilay, klávesista Billy Wes a baskytarista Alex Kyhn. Ačkoli se všichni tři  specializují na konkrétní nástroje, jsou multiinstrumentalisty, spoluautory a zpívají v pozadí. Ve vysílání pořadu  „Jimmy Kimmel Live“ z června 2021 je Tamir vidět, jak hraje na kytaru a bicí současně. Trojice obepíná Macy  svým zvukem jako v rukavičkách. A ona jim na oplátku poskytuje plnou licenci k tomu, aby zářili stejně jasně  jako před refl ektory pódia. 

Vzhledem k nenápadnému posunu od sólové umělkyně ke zpěvačce kapely Macy uvažuje: „Odtud pocházím.  Vzpomínám si, že Janis Joplin začínala jako vedoucí skupiny Big Brother and The Holding Company. A když  jsem začínala, hrála jsem v kapele. Myslela jsem si, že nás všechny podepíšou, když jsem dostala svou první  nahrávací smlouvu… ale oni chtěli jen sólovou zpěvačku.“ 

Celkově vzato by album The Reset od Macy Gray & The California Jet Club mohlo být světovým lékem  na všechno znepokojivé, beznadějné a všední. Jeden obrovský krok pro Macy… jeden obrovský krok pro  muže a ženy. 

 

  1. 10. 2022 

BRNO SONO CENTRUM 

  1. 10. 2022 

PRAHA LUCERNA – VELKÝ SÁL

CENY VSTUPENEK OD 990,- DO 1690,- Kč 

VSTUPENKY V PRODEJI V SÍTÍCH TICKETMASTER A TICKETPORTAL OD 20. 5. 2022 

Comments

comments

Vyhledat