Máte rádi Joy Division? Pojďte v listopadu na Cold Cave

Projekt Cold Cave je sympatická postupunková zálžitost z New Yorku. Mozek Cold Cave, Wesley Eisold, patří mezi lidi, kteří umějí neveselé zážitky a traumata přetavit kreativním způsobem, který osloví spoustu dalších suší. Narodil se bez ruky a celé dětství se postupně stěhoval na další a další vojenské základny, podle toho, kam převeleli jeho otce vojáka. 

Ani jeho dospělý život nebyl podle všech indicií procházka růžovou zahradou, i když už před několika lety Eisold v rozhobor prihlásil, že nyní má „smysluplnější životní styl.“ Kapelou mu prošla spousta lidí, ale Cold Cave zůstává i po letech jen jeho projekt, ostatní jsou hosté, včetně jeho přítelkyně Amy Lee. Už pár let nosí místo ruky černou protézu („Doktor mě přesvědčoval, ať si nechám vyrobit něco v barvě kůže, že to tak lidi dělají, ale já chtěl černou,“ vysvětloval v rozhovoru v Pitchforku). Za svou kariéru vydal jen dvě alba, ale spoustu EP, nejnovější se jmenuje You & Me & Infinity. Loni se s Cold Cave ukázal jako předskokan turné Jesus and Mary Chain, letos je na šňůře už coby headliner a na podzim zavítá i do Prahy.

 

Tisková zpráva:

Cold Cave je název projektu Wesleyho Eisolda sídlícího v Los Angeles a New York City, jehož hudba bývá popisována jako „koláž darkwave, noise a synthpopu“. Mnozí hudební kritici slyší v hudbě Cold Cave vlivy post punku z osmdesátých let a raného syntezátorového popu, především pak vliv Joy Division. Živě si Cold Cave budou moc poslechnout 5. listopadu návštěvníci pražského Futurum Music Baru. Vstupenky za 390 Kč + poplatky budou v prodeji od 12.6. na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatku), na webu Futurum Music Baru a v sítích GoOut.cz, Ticketmaster a Tickeportal. Na místě 490 Kč.

Cold Cave založil v roce 2007 Wesley Eisold, původně zpěvák hardcoreových skupin Give Up the Ghost (předtím známí jako American Nightmare), Some Girls. a zakladatel Heartworm Press. Eisold se narodil bez jedné ruky, což ho přivedlo k elektronické hudbě. V roce 2009 vydává na Matador Records své debutové album Love Comes Close, když si již předtím vydal několik svých nahrávek.

V roce 2011 vychází na Matador Records jeho druhé album“Cherish the Light Years.“

V dubnu 2012 Cold Cave vystoupil v muzeu Solomona R. Guggenheima mezi sochami Johna Chamberlaina jako součást série Divine Ricochet, v říjnu téhož roku Cold Cave vystupuje v Getty Center.

V září 2012 Cold Cave ohlásil turné, nové album a novou sestavu kapely – Hunter Burgan (AFI), London May (Samhain), Jessie Nelson a Cody Votolato (The Blood Brothers). Dvoutýdenní turné bylo jedinečné, co se týče téhle sestavy. Vydání alba bylo odloženo na neurčito, místo něj vyšlo několik singlů.

Loni v září Cold Cave vydal singl „Glory“ připomínající New Order. V klipu se objevila nová sestava – Wesley Eisold (zpěv), Amy Lee (syntezátor), Max G. Morton (syntezátor), Nils Bue (basová kytara/kytara) a Ryan McMahon (bicí). Praha měla kapelu možnost vidět jako skvělé předskokany The Jesus and Mary Chain.

Eisold o svém rojektu říká „Mám problém s pojmenováním ‚člen kapely‘ protože nejsou žádní další ´členové‘ Cold Cave. Jsem to jen já. Spolupracoval jsem s mnoha lidmi. Někteří byli nesmírně užiteční a někteří zas k ničemu. Teď jsem nejradši, když si všechno udělám sám.“

Více info:

www.coldcave.net
www.facebook.com/COLDCAVE
www.futurum.musicbar.cz
www.facebook.com/futurum
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion

 

Cold Cave
5.11.2018 – 20.00
Praha, Futurum Music Bar
Vstupenky za 390 Kč + poplatky od 12.6., na místě 490 Kč.

Comments

comments

Vyhledat