Moderní víceúčelová žíněnka: Na co všechno použít Airtrack?

Foto: Unsplash.com
Foto: Unsplash.com

Airtrack je hit mezi sportovními pomůckami. Tento hybrid mezi žíněnkou a podložkou je pevný, ale zároveň nabízí skvělé odpružení a tím šetří vaše klouby. Snadno se vyfoukne a uskladní. Pojďme se podívat, při jakých sportech se dá airtrack využít.

 

 

Parkour

Parkour je pohybový obor, který hraničí s formou umění. Základním principem je dostat se z jednoho bodu do druhého pomocí jiného než klasického pohybu (tedy ne chůzí, během apod.). Využít můžete přeskoky, salta, šplhy a akrobatické prvky s důrazem na efekt a minimální spotřebu energie. Parkour je typickou městskou záležitostí, ale trénovat se dá téměř kdekoli. Podložka airtrack vám pomůže vypilovat salta a přemety přímo na zemi čili bez rizika pádu z výšky.

 

Gymnastika

Gymnastika je sportovní cvičení založené na koordinovaných a na sebe navazujících prvcích. V gymnastice je důležitý značný tělesný výkon a čisté provedení. Počátky gymnastiky sahají až do antického Řecka, kdy sportovci cvičili nazí (řecky nahý – gymnós). Airtrack je dokonalou pomůckou, pokud chcete cvičit doma, a to i s dětmi. Má totiž protiskluzový povrch, a tak umožňuje bezpečný trénink různých překotů. Navíc se snadno vyfukuje, je skladný a můžete ho s sebou vzít například na soustředění.

 

TeamGym

TeamGym je mladá gymnastická disciplína, ve které soutěží týmy o počtu 8–10 členů. Závodí se ve třech částech:

  • Pohybová skladba – to je sestava, kterou na hudbu předvádí celý tým. Choreografie musí obsahovat gymnastické a akrobatické prvky.
  • Trampolína – každý tým odprezentuje tři série skoků na malé trampolíně. Minimálně jedna série se provádí přes přeskokový stůl a jedna bez. V jedné sérii závodí šest členů týmu.
  • Akrobacie – podobný systém jako na trampolíně, jen s tím rozdílem, že se akrobatické prvky předvádějí na speciálním páse.

Airtrack je ideálním pomocníkem při trénování zmíněných akrobatických prvků, ale slouží i jako podložka na rozcvičení.

 

Další sporty

Airtrack má samozřejmě spoustu dalších využití. Například při trickingu, což je trénink spojující obraty a kopy z bojových sportů a gymnastické prvky. Nebo při cheerleadingu, což je skupinové povzbuzování s náročnou choreografií (roztleskávání), které je od roku 2016 Mezinárodním olympijským výborem uznané jako oficiální druh sportu. A pokud jste například milovníkem jógy, určitě oceníte nový rozměr tréninku, který airtrack nabízí – vzduch nahuštěný v podložce vás donutí pevně držet střed těla. Zkrátka a dobře, airtrack rozhodně stojí za vyzkoušení.

 

Comments

comments

Vyhledat