Na festival, ale kam: Do Brna, nebo do Trutnova?

Martn Věchet, foto Jiří Janda
Martn Věchet, foto Jiří Janda

Trutnovský festival po odmlce o délce tří ročníků své nové útočiště našel v Brně. 

Stejně jako všem ostatním pořadatelům koncertů a festivalů také Martinu Věchetovi a jeho „spiklencům“ pořádně zamotala hlavu vlekoucí se koronavirová krize, ale ani ona veterány zocelené v 80. letech nájezdy komunistických policajtů nepřipravila o jejich (pokročilému věku navzdory) stále až nečekaně mladistvý elán. Na své brněnské premiéře, která se odehraje od 21. do 23. srpna v nepříliš známém areálu na Střelnici, se ovšem vzhledem k okolnostem hodlají obejít bez zahraničních kapel. 

Jako hlavní hvězdy přehlídky tentokrát nazvané TrutnOFF BrnoON proto vystoupí třeba J.A.R., Visací zámek, znovuobnovený Dunaj nebo Mňága a Žďorp, chybět nebudou ani pozůstatky undergroundové tradice jako Plastic People a samozřejmě i další zástupci brněnské alternativy.

Pusto ovšem o stejném víkendu nebude ani v původním trutnovském areálu na Bojišti, kde se rovněž v tradičním termínu letité přehlídky odehraje již druhý ročník konkurenčního festivalu nazvaného Artukus. Jeho hvězdami budou kapely jako Vanessa, PSH či dokonce švýcarští The Young Gods. 

O tom, který z těch dvou festivalů byl nakonec lepší, byste si po víkendu mohli nechat povyprávět třeba od pánů z Garage, anebo – máte-li raději jadrnější slovník – dokonce od Muchy. Jejich  jména se totiž skvějí na plakátech obou akcí.

 

Comments

comments

Vyhledat