Moje kino LIVE bude streamovat fascinující snímek Ermitáž

Umění v kině_Ermitáž_Aerofilms
Umění v kině_Ermitáž_Aerofilms

Tři milióny uměleckých exponátů a čtyři milióny návštěvníků ročně. To je v číslech petrohradská Ermitáž. Jedno z nejmilovanějších muzeí světa zve na prohlídku prostřednictvím filmu Ermitáž  síla umění. Historicky nejúspěšnější snímek cyklu Umění v kině se už dnes od 20:30 bude promítat v rámci projektu Moje kino LIVE. 

Snímek Ermitáž – síla umění odkrývá kinematografický potenciál okázalých prostorů muzea. Prostřednictvím působivých obrazů, básní a lidových vyprávění mohou diváci nasát ducha Petrohradu a s ním i odkaz jeho významných kulturních památek, které pamatují Kateřinu II. Velikou, triumfální vítězství Alexandra I. Pavloviče nad Napoleonem i Velkou říjnovou socialistickou revoluci.

Legenda Petrohradu ožívá ve své vznešenosti za dne i v noci. Představuje se Zimní palác, Ermitážské divadlo, Menšikovský palác i historické budovy na nábřeží řeky Něvy, které jsou součástí muzea. Dokument odhaluje třeba i neodmyslitelné spojení města s literaturou. Zdůrazňuje přitom zejména vliv Alexandra Puškina na ruskou poezii a rozvoj literárního jazyka.

Jedním z nejmilovanějších a nejnavštěvovanějších muzeí světa provází Toni Servillo (Velká Nádhera), trojnásobný laureát evropské filmové ceny EFA.

Film se odehraje v rámci projektu Moje kino LIVE dnes 8. dubna od 20:30. Jedná se o live streaming filmu, kde si popovídáte s ostatními diváky i kinaři prostřednictvím chatu. Koupí vstupenky podpoříte vaše oblíbené kino v nelehké době. Více o projektu naleznete na jeho facebookové stránce.

Comments

comments

Vyhledat