Moonshot Platform vyhlásila nominační fázi globální soutěže pro inovátory

Poté, co digitální hnutí Moonshot Platform oznámilo a představilo svůj záměr najít a spojit mladé talentované inovátory, tzv. impact hackery a vytvořit tak globální síť zabývající se aktuálními problémy dneška, přechází do své aktivní nominační fáze. Počínaje srpnem mohou až do konce září zájemci, kteří cítí potenciál stát se součástí Moonshot Platform, přihlašovat své projekty. Ty následně vyhodnotí mezinárodní porota složená z úspěšných osobností pohybujících se ve světě byznysu, neziskového sektoru a podnikatelských akcelerátorů. Finalisté se sejdou v polovině listopadu v New Yorku, kde jim budou v několika kategoriích udělena ocenění Moonshot Awards honorována 100 tisíci americkými dolary.

Součástí Moonshot Platform se mohou stát zájemci z celého světa. Právě globální rozměr projektu je totiž podle jeho autorů v čele s Yemim A.D. klíčový pro naplnění jedné z hlavních myšlenek hnutí – rozšířit mezinárodní spolupráci s možností výměny zkušeností a budovat spojenectví a partnerství mezi vybranými skupinami budoucích lídrů a akcelerovat jejich osobní rozvoj na poli sociální inovace.

 

„Jsme plni očekávání, jaké nevídané inovační přístupy, které jsou odrazem skutečného moonshotového myšlení, přihlášené projekty přinesou a těšíme se, až vyslechneme příběhy mladých, nadějných a zdravě ambiciózních lídrů, inovátorů a podnikatelů, kteří za těmito projekty, myšlenkami a nápady stojí,” říká ke spuštění přihlašovací fáze Moonshot Platform Yemi A.D.

 

Vlastní projekty mohou budoucí Moonshoteři přihlásit prostřednictvím jednoduchého formuláře na webu Moonshot Platform, kde odpoví na několik otázek a stručně svůj projekt představí. Yemi A.D. v této souvislosti upozorňuje, že není malých či velkých projektů a možnost zapojení je určena všem ve věku 15 až 30 let, kteří mají odvahu prezentovat své myšlenky v mezinárodním prostředí a sdílet je s ostatními lidmi z celého světa.

 

„V první fázi ve spolupráci s porotou vybereme 50 projektů do shortlistu, který zveřejníme v polovině října. Všichni, kteří se probojují do této fáze, získají možnost odprezentovat svůj projekt živě, formou videohovoru před porotou. Zároveň dostanou pozvánku na finální ceremoniál v NYC. Porota pak vybere 15 finalistů, kteří navíc získají vstup do Moonshot Campu pro mladé lídry, který proběhne na jaře 2023 a kde se jim budou věnovat špičkoví mentoři, kteří mají za sebou obrovské úspěchy jak ze ziskového sektoru, tak z filantropické práce. Vítězové každé z 5 kategorií pak získají také finanční výhru na podporu rozvoje svých projektů ve výši 10 tisíc amerických dolarů a jeden z nich navíc hlavní cenu Moonshot Grand Prix a částku 40 tisíc amerických dolarů pro akceleraci své činnosti,” přibližuje mechaniku výběru Yemi.

 

V porotě soutěže zasednou například estonský podnikatel a investor Taavet Hinrikus,  jehož fond momentálně investuje do více než 160 společností po celém světě a který je zakladatelem Transfer Wise,      firmy hodnocené na 5 miliard dolarů, dále americký filantrop Pete Kadens, předseda nadace The Kadens Family Foundation, charitativní organizace zaměřené na snižování společenských rozdílů skrze stipendijní programy ve vzdělávání v USA, nebo známý birminghamský podnikatel původem z Nigérie Shegun Otulana, který prodal svou společnost Therapy Brands za 1,2 miliardy dolarů a dnes pomáhá nejen afroamerickým rodinám získat vlastní bydlení a začít tak stavět generační bohatství. Jednou z porotkyň bude rovněž Dunola Oladapo, držitelka ocenění UK Women of The Future Award za svou soustavnou práci, kterou se snaží posílit postavení lidí na okraji společnosti a také předsedkyně Youth Leadership Board při Nadaci Avast. Je to právě tato nadace, která podpořila Moonshot Platform 600 tisíci americkými dolary a umožnila tak projektu se globálně transformovat.

Někteří členové poroty se pak zároveň stanou součástí moonshot sítě, top mentory, kteří v rámci moonshot kempů budou předávat své cenné zkušenosti vybranými účastníkům soutěže. „Je to pro ně jedinečná příležitost, jak získat významnou podporu a uznání a navázat smysluplná spojení se zkušenějšími a úspěšnými kolegy, jak jsou třeba Taavet Hinrikus nebo Shegun Otulana.  A je to příležitost i pro celý svět, jak najít a využít nápady mladých mozků, které jsou příslibem udržitelnější a spravedlivější budoucnosti,” upřesňuje Yemi A.D.

Ocenění Moonshot Awards udělované těm nejlepším projektům na slavnostním ceremoniálu v New Yorku bude udělované v celkem šesti kategoriích:

Moonshot IDEA Award je kategorií pro moonshotery ve věku od 15-25 let, která ocení konkrétního inovátora za technologickou inovaci, jež získá důvěru poroty v oblasti cílů udržitelného rozvoje.

Moonshot STARTUP Award ocení zakladatele ve věku 18-30 let a jeho organizaci za výjimečný potenciál v oblasti technologií, které mají šanci zásadně posunout jeden či více cílů udržitelného rozvoje.

Moonshot LEARNING Award ocení zakladatele ve věku 18-30 let a jeho organizaci za výjimečný potenciál v oblasti inkluzivního a dostupného kvalitního vzdělávání a mentálního zdraví studentů.

Moonshot BORDERLESS Award ocení zakladatele ve věku 18-30 let a jeho organizaci za podporu komunit uprchlíků a původního obyvatelstva.

Moonshot EMERGENCY RESPONSE Award ocení zakladatele ve věku 18-30 let a jeho organizaci za výjimečný potenciál v oblasti pomoci během přírodních katastrof, válek a epidemií.

Moonshot GRAND PRIX Award je hlavní cenou soutěže, kterou získá jeden z vítězů z výše uvedených kategorií a odnese si tak odměnu ve výši 50 tisíc amerických dolarů.

Podrobné informace k projektu najdou zájemci na webových stránkách https://moonshotplatform.org. Zde se mohou zároveň registrovat a stát se jedněmi z prvních Moonshot inovátorů.

 

Comments

comments

Vyhledat