Muzejní noc s Rychlými šípy v Galerii Lucerna

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

Muzejní noc v sobotu 9. června můžete strávit také s Rychlými šípy v pražské Galerii Lucerna. Výstava Pocta Rychlým šípům, která zde probíhá od 22. května do 28. června, láká kromě samotné expozice na doprovodný program – komentované prohlídky nebo na workshop výroby placek ze starých původních vydání časopisů Rychlých šípů. Navíc je díky Muzejní noci výstava otevřena výjimečně o víkendu – v sobotu již od 14 hodin a zavírá až o půlnoci.

Na výstavě Pocta Rychlým šípům si téměř padesát předních současných komiksových tvůrců z Česka a Slovenska připomíná 80. výročí vzniku tohoto legendárního chlapeckého klubu. Na velkoplošných panelech zde návštěvníci uvidí nové kreslené příběhy, které autoři vytvořili z podnětu našeho předního komiksového odborníka Tomáše Prokůpka a se souhlasem Skautské nadace Jaroslava Foglara pro knihu Rychlé šípy a jejich úžasná nová dobrodružství, kterou vydalo 10. května nakladatelství Akropolis. Mezi žánrově i výtvarně pestrými díly nechybí například komiksy Lucie Lomové, Pavla Čecha, Jozefa Gertliho Danglára, Jiřího Gruse, Karla Jerieho, Tomáše Kučerovského, Karla Osohy, Jiřího Petráčka nebo Martina Šútovce. Návštěvníci se tak například nově dozví, odkud znal Červenáček bratry Mašíny, zda uspěje Bratrstvo kočičí pracky v soutěži swingových orchestrů nebo co zažili Mirek Dušín a jeho přátelé v New Yorku. Výstava navíc nabízí několik reprodukcí originálních příběhů z archivu Památníku národního písemnictví, unikátní koláž Fischerových obrázků Rychlých šípů, Šípomat, fotokoutek a bude zde možné zakoupit nejen samotnou knihu, ale i velkoformátovou mapu Stínadel výtvarníka Pavla Čecha a předměty s tématikou Rychlých šípů, které jinak nejsou k dostání – zápisník, placky, signální přívěsky.

Výstavu pořádá Skautská nadace Jaroslava Foglara ve spolupráci s nakladatelstvím Akropolis jako součást Roku Rychlých šípů. Vstup je zdarma. Otevřeno po-pá 16-21 hodin. Více informací o výstavě na www.rychlesipy.org, o knize (ve výhradní distribuci společnosti Kosmas) na http://akropolis.info/kniha/rychle-sipy/.

 

Comments

comments

Vyhledat