Rozloučili jsme se s Jontym Skrufffem

foto jk
foto jk

Anglický novinář a DJ usazený v berlíně, Jonty Skrufff, zemřel už před nějakým časem. Kvůli omezením v důsledku koronaviru se ale pohřební ceremonie mohla konat až 22. září.

Na malém berlínském hřbitově Friedhof Alt-Stralau (Tunnelstrasse 5-11, na břehu Rummelsburger See) proběhl v malém kostele asi půlhodinový obřad, kdy – po krátkém instrumentálním hudebním úvodu místního varhaníka – Jontyho manželka Fidelity Kastrow krátce promluvila a přehrála vzkazy Jontyho blízkých, kteří se nemohli akce zúčastnit.

foto jk

Po uložení urny do hrobu a zapsání krátkých vzkazů do pamětní knihy se účastníci pohřbu odění dle dress codu „authentic“ do oblečení, které ladilo s jejich subkulturou, vydali na asi 45minutový pochod po břehu Rummelsburger See (součást řeky Sprévy) – skvělý pochod svým hranim doprovodila kapela Top Dog Brass Band a celý se konal v duchu tzv. second line – jedná se o „jazzové pohřby“ z New Orleans s kořeny v africké kultuře, kdy účastníci jdou a tančí za kapelou.

foto jk

Průvod sám byl povznášející záležitostí: Berlínští přátelé zesnulého kráčeli za zvuku skladeb jako When The Saints Go Marching In v krásném babím létě po břehu jezera lemovaného nejprve hausbóty, pak zas lodičkami v pohybu, ze kterých jejich osazenstvo průvod zdravilo, o něco později zase kráčející berlínské alternativce zdravily nadšeným potleskem děti z mateřské školky. Kapela byla skvělá.

Cílem byl klub Sisyphos, kde byl Jonty léta rezidentem. Jedná se o open air místo se soustavou budkovitých barů, laviček a vyvýšenin, zastřešeným pódiem a DiY výzdobou.

foto jk

 

Nechybí tu ani jezírko s rybičkami.

foto jk

Tady se konala až do večera recepce, samozřejmě s DJ produkcí.

A to je konec.

foto jk

My budeme na Jontyho vzpomínat kvůli jeho článkům, DJ setům a mixům pro rádia, mnoho DJs zase oceňuje, že jim pomohl s jejich kariérou. Na čem se shodli jak návštěvníci pohřbu, tak lidi reagující na internetu, byla Jontyho neustálá vlídnost, osobní integrita, pracovitost a ochota podporovat lidi v jejich vlastním snažení. Bude nám moc chybět.

Podívejte se na video z pochodu:

Jonty’s #secondline jazz funeral procession marching from the cemetery to the reception at Sisyphos to the beat of the…

Zveřejnil(a) Jonty SkruFFF dne Středa 23. září 2020

Přečtěte si náš nekrolog:

Comments

comments

Vyhledat