Muži mají v průběhu pandemie lepší náladu než ženy, vyplývá z výzkumu VOS.health

VOS.health
VOS.health

Nejnovější uživatelský výzkum provedený na pěti tisících uživatelích aplikace VOS.health ukazuje rozdíly v náladě v průběhu pandemie covid-19. Porovnává náladu v Česku a ve světě a také rozdíly v náladě mužů a žen. Nálada v Česku kopírovala tu světovou zhruba do listopadu 2020. Od prosince je však výrazně lepší, přestože koronavirus v tuzemsku oproti ostatním státům nabíral na síle. Začátkem února však došlo v Čechách k velkému poklesu nálady, což přesně kopíruje zavedení dalšího lockdownu. Z dat také vyplývá, že muži jsou na tom během pandemie psychicky všeobecně lépe než ženy. Aplikace od svého spuštění v listopadu slaví více než 40 000 uživatelů, kteří jsou převážně z USA, Velké Británie, Německa, Austrálie a Česka.

 

“Jsme rádi, že si uživatelé naši aplikaci velmi rychle oblíbili a jejich počty neustále narůstají. Především nás těší, že slavíme úspěch i mimo Českou republiku. Vidíme, že pandemie má obrovský vliv na lidskou psychiku a naším cílem bylo přinést digitální nástroj, který pomůže s péčí o lidskou mysl. To se nám dle našich průzkumů daří. Nejvíce lidí si aplikaci stáhlo, protože chtějí zabránit depresím nebo je reduktovat. Dalším důvodem bylo například i to, že uživatelé chtějí zvýšit svoji produktivitu,” uvádí Jiří Diblík, CEO VOS.health.

40 000 uživatelů

Uživatelé používají aplikaci zejména večer, kdy reflektují celý den. Zároveň se pak věnují například i dechovým cvičením, která VOS.health nabízí, a slouží ke zklidnění mysli po náročném dni. Většina uživatelů využívá aplikaci dvakrát týdně. Nejpoužívanější funkcí je pak inteligentní deník.

 

Poslední aktualizace přinesla řadu nových vylepšení a funkcionalit. Uživatelé je hojně začínají využívat. Jedná se například o dechová cvičení, analýzy nálady, afirmace, vzdělávání a nově také propojení s terapeutem přímo v aplikaci.

 

“Poptávka po digitálních pomocnících v péči o duševní zdraví se v průběhu pandemie znásobila. Ukazuje to i zájem o naší aplikaci. Není divu, protože i údaje Národního ústavu o duševní zdraví(NUDZ) tvrdí, že každý třetí dospělý jedinec teď trpí nějakou formou duševního onemocnění, přičemž v roce 2017 to byl každý pátý. V souvislosti s covid-19 také stoupl výskyt depresí a rizika výskytu sebevraždy trojnásobně, úzkostných poruch pak dvojnásobně. NUDZ také eviduje nárůst spotřeby antipsychotik v průběhu pandemie. I toto je pro nás motivace neustále na aplikaci pracovat, přinášet pravidelné aktualizace, rozšiřovat funkcionalitu, abychom co nejvíce přispěli ke zlepšení duševního zdraví u nás i ve světě,” dodává Diblík.

O VOS.health

VOS.health je mobilní aplikace, která pomáhá lidem překonávat psychicky náročné situace, udržovat přehled o jejich náladě a pracovat na dlouhodobém zvýšení spokojenosti. Jde o digitální prostor, kde si každý může zaznamenávat náladu, pocity a emoce a pracovat na jejich zlepšení. Ty pak s využitím intuitivní umělé inteligence a strojového učení analyzovat, a díky tomu lépe porozumět sám sobě. Pro dosažení pozitivních výsledků učí VOS uživatele sebereflexi a využívá intervenčních metod. Aplikace spolupracuje s Apple Health či Google Fit a na jejich základě dává uživateli personalizovaná doporučení. VOS je ale i komunita lidí, které spojuje zájem o duševní zdraví, komunita, jež má ambice časem komplexně obstarat mentální zdraví svých členů a pečovat o něj. Za pomoci fundovaných odborníků vyvinulo VOS.health české digitální studio Qusion. Vývoj aplikace finančně podpořila skupina Miton

Comments

comments

Vyhledat