Na konci října bude Blešák hluku

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

Budoucnost digitální hlukové hudby a pietní blešák na Kolbence

Po spolupráci s kolektivy Slash Dash BackSlash nebo Heartnoize production z minulých let poskytl letos festival Alternativa prostor dalšímu z tuzemských nezávislých labelů. Dramaturgie prvního festivalového večera, který proběhne 27. října v prostoru Collbenka 1704, se ujal label Genot Centre, vítěz loňské ceny Vinyla v kategorii Počin roku.

Festival začne poslední říjnovou sobotu v prostoru Collbenka 1704 v odpoledních hodinách a protepe se až do pozdního večera. Událost s podtitulem Blešák hluku / Pieta za Kolbenku nese dvojí poselství, zvukové a vizuální. V rámci zvukové části se představí čelní zástupci současné digitální hlukové hudby a abstraktní elektroniky: z Londýna dorazí polská acid-technoisová producentka a profesorka hudebních technologií Ewa Justka, z Tokia jeden z nejvýraznějších zástupců současné live coding/algorave scény Rennick Bell, ze sousedního Německa pak Marc Richter (Black To Comm) se svým novým projektem Jemh Circs. Svůj hmyzem a podmořskou faunou inspirovaný set představí španělský producent Æthereal Arthropod a zvukovou mozaiku doplní tuzemští producenti – McLaren Surface, projekt spoluzakladatelů pražské streamovací platformy, online galerie a hudebního labelu BCAA system, hudebníka a keramika eva01 a umělce a fotografa Šimona Levitnera, a slovenská kodérka a kurátorka Jano Doe ve společném setu se zakládajícím členem kolektivu Genot Centre, Belgičanem Wimem Dehaenem.

Zvukovou část doprovodí pietní art market koncipovaný jako pocta legendárním blešákům na Kolbence. Na trhu budou k mání např. sprosté obrázky sprostých ilustrátorek Nikoly Logosové a Zuzany Bramborové, limitovaný release kazety s video hrou umělce Lukáše Prokopa (který mimo jiné vytvořil vizuál nového alba Æthereal Arthropod), nebo poutnické bundy jako společné dílo módní návrhářky Hany Kubešové a designérky Lucie Králíkové.
www.alternativa-festival.cz

Comments

comments

Vyhledat