NA RADIU 1 PROBĚHNE 25.4. DEN S HUDEBNÍKY

foto jk
foto jk

Ve čtvrtek 25. dubna 2019 proběhne na Radiu 1 další ročník Dne s hudebníky.

Stejně jako v předchozích letech prostor dostanou nejen mladé naděje české hudební scény, ale i známější hudebníci. V rámci celého dne se ve studiu Radia 1 vystřídají Bára Zmeková, post-hudba, Martin Kyšperský, Albert Romanutti (Bert & Friends), Vellocet Roll s Hankem Mancinim, BCAA kolektiv a Margo. Představí nám nejen hudbu, kterou sami poslouchají a která je inspiruje, ale také svou vlastní novou tvorbu.

Program
07:30 – 09:00 – Bára Zmeková
09:00 – 10:30 – post-hudba
10:30 – 12:00 – Martin Kyšperský
12:00 – 13:30 – Albert Romanutti (Bert & Friends)
13:30 – 15:00 – Vellocet Roll + Hank Mancini
15:00 – 16:30 – BCAA kolektiv
16:30 – 18:00 – Margo

Bára Zmeková
Klavíristka, zpěvačka a písničkářka nám udělala velkou radost nesmírně sebevědomým albem LUNAVES, které vyšlo v březnu na značce Tranzistor. Visačka hlásí kombinaci jazzu, folku a elektroniky.

post-hudba
Mistři posmutněle elektronické písničkařiny Dominik Zezula (Děti mezi reprákama) a Tomáš Havlen (Spomenik) jsou zpátky. Nové album hlásá „Není se na co těšit“, ale my jsme na jejich hudební selekci zvědaví více než dost.

Martin Kyšperský
Minule nám to z časových důvodů nevyšlo, ale teď o oblíbeného písničkáře a šéfa Květů rozhodně nepřijdete.

Albert Romanutti (Bert & Friends)
Nejdůležitější osoba tuzemského weird popu a vynikající hudebník vás dost možná překvapí ze zálohy. Napovíme, že například studoval vážnou hudbu.

Vellocet Roll + Hank Mancini
Rokenrol nebude chybět. Své síly spojí garážové mládí Vellocet Roll a protřelý Hank Mancini z Kill The Dandies.

BCAA kolektiv
Mimořádně akční kolektiv, který se kromě sdružování elektronických hudebníků věnuje také galerijní činnosti, zastoupí čerstvý Objev roku v Hudebních cenách Vinyla bilej kluk a další ohýbač klubových zvyklostí eva01.

Margo
Na sklonku loňského roku vyšla Anetě Martínkové výtečná debutová deska, která ukazuje alternativní pop v tom nejlepším světle. Den s hudebníky uzavře její selekce společně se spoluhráčkou Táňou.

 

Radio 1 je možné poslouchat na frekvenci 91,9 FM (Praha) a na 97,5 FM (Plzeň), dále také po internetu. Více informací najdete na www.radio1.cz, kde jsou ke stažení i mobilní aplikace.

 

Comments

comments

Vyhledat