Na vlastní oči: About You Fashion Week – PUMA

Na přelomu léta a podzimu se v italském Miláně konala akce About You Fashion Week. Přehlídky značek zaměřených na moderní městskou módu jsme měli možnost zažít i my.

 

Přehlídky se konaly v části města Farini: vyrostlo tu pódium pro DJe, bary, zastřešený prostor pro přehlídky samotné a kolem toho všeho seděly variabilní kontejnery, kde se představovaly značky zabývající se oděvy, kosmetikou a vlasovým stylingem.

Značka PUMA nabídla věci, které bychom si nejraději rovnou odnesli všechny. Po Covidu se na měkké tepláky, mikiny a trička vrhají všechny branda, ale Puma patří k těm, které to dělají už pěkně dlouho a náskok se hodí.

Hodně se píše o inspiraci 90. léty, což je určitě pravda už kvůli těm masivním botám,  ale podle nás byl styl eklektičtější: některé výrazné doplňky (řetězy) připomněly rapovou kulturu let osmdesátých a naopak pohodlné střihy tepláků směřovaly k nejaktuálnější době, kdy v teplákách chodí mladší generace už i do práce.

K vidění byly oversize mikiny kombinované s úzkými legínami, tepláky a samozřejmě sneakers. Ledvinky mají nové tvary a úpletové šaty jsou příjemné!

Show byla pojatá jako party s dunivou, optimistickou hudbou, připomínající menší party – což ještě umocnil začátek a konec, kdy se modelové shlukli u retro křesílek v jakémsi obýváčku.

Přehlídka plná energie vyvrcholila tím, že se objevila oblíbená zpěvačka Ana Kohler, jejíž příchod, performance i růžový outfit vzbudily nadšení. Bylo to zábavné, plné optimismu, inkluzivní a fajn.

 

 

 

Comments

comments

Vyhledat